Rzeszów - Poniedziałek, 25.08.2025
Reklama

O rozwoju pielęgniarstwa na Uniwersytecie Rzeszowskim. XII Międzynarodowe Sympozjum już wkrótce

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Już 26 września rozpocznie się XII Międzynarodowe Sympozjum związane z pielęgniarstwem. Będzie o rozwoju technologii w diagnostyce i wprowadzaniu technik IT.

XII Międzynarodowe Sympozjum „Pielęgniarstwo fundamentem opieki. Innowacyjne rozwiązania w pielęgniarstwie” odbędzie się w stolicy Podkarpacia – Rzeszowie w dniach 26-27 września 2019 roku.

Instytut Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu  Uniwersytetu Rzeszowskiego już po raz trzeci jest współorganizatorem  sympozjum zapoczątkowanego w 2002  przez  prof. Valerie Tothovą Prodziekana Wydziału Zdrowia i Nauk Społecznych Południowoczeskiego Uniwersytetu w Czeskich Budejowicach.

Coroczne sympozja odbywające się od 2008 roku  kolejno we współpracujących uczelniach kształcących pielęgniarki: Wydziale Zdrowia i Nauk Społecznych Południowoczeskiego Uniwersytetu w Czeskich Budejowicach (Czechy), Wydziale Nauk Społecznych i Opieki Zdrowotnej Uniwersytetu Filozofa Konstantyna w Nitrze (Słowacja), Wydziale Zdrowia Uniwersytetu w Debreczynie (Węgry), Instytut Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Rzeszowskiego są przykładem integracji środowiska naukowego i zawodowego pielęgniarek z państw Grupy Wyszehradzkiej.
Reklama
Hasło przewodnie tegorocznego Sympozjum  -  „Pielęgniarstwo fundamentem opieki. Innowacyjne rozwiązania w pielęgniarstwie”, wpisuje się doskonale w aktualne działania  na rzecz rozwoju pielęgniarstwa. Należą do nich  systemowe rozwiązania , w tym działania na rzecz rozwoju wysokiej jakości profesjonalnego kształcenia praktycznego w mono i wieloprofilowych centrach symulacji. Rozwój nowych technologii w diagnostyce, leczeniu, monitorowania stanu zdrowia oraz wprowadzanie technik IT do opieki zdrowotnej są już codziennością w pracy zawodowej pielęgniarki /pielęgniarza– profesjonalistów.

Tematyka konferencji  będzie okazją do dyskusji w gronie liderów i profesjonalistów, nawiązania bliższych relacji oraz wsparcia w działaniach na rzecz rozwoju edukacji w pielęgniarstwie, badań naukowych i nowych kompetencji zawodowych.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Orszak Trzech Króli. Utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Po trzech latach przerwy, rzeszowskimi ulicami przejdzie Orszak Trzech Króli. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 6 stycznia. W związku z tym, ulice na trasie przemarszu będą zamykane.

Rzeszów

W starym bloku przy ul. Hetmańskiej dobudowano zewnętrzne windy

RZESZÓW. Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Rzeszowie dobudował sześć zewnętrznych wind do bloku przy ul. Hetmańskiej 43/1. Dzięki temu mieszkańcy tego sześciopiętrowego budynku, nie musza już chodzić na piechotę.

Rzeszów

Na kilkadziesiąt dni zamkną jedną z ulic w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. W związku z przebudową ul. Grunwaldzkiej, na około półtora miesiąca zamknięta zostanie ul. Kopernika.

Rzeszów

Nowy radiowóz dla rzeszowskich policjantów

RZESZÓW. Kia Sportage zasiliła flotę radiowozów rzeszowskiej policji. Pojazd wyróżnia się na tle innych samochodów nowym oznakowaniem.

Rzeszów

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Rzeszowa. Będzie blisko 500 artystów [TRASA]

RZESZÓW. Orszak Trzech Króli powraca na ulice Rzeszowa. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę. Będzie w nim uczestniczyło blisko 500 artystów, a w organizację wydarzenia zaangażowanych jest prawie 2 tysiące osób.

Rzeszów

Ruchoma szopka bożonarodzeniowa w Błażowej [ZDJĘCIA]

BŁAŻOWA. Ta wyjątkowa, ruchoma szopka bożonarodzeniowa od lat wzbudza duże zainteresowanie zwiedzających.

Rzeszów

Z aparatem na przebudowywanej ul. Grunwaldzkiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa przebudowa jednej z najstarszych ulic w Rzeszowie. Termin zakończenia prac to wrzesień 2024 r. Wykonawcą jest firma OBO Polska z Rzeszowa. Koszt inwestycji to ok. 13,7 mln zł. Mamy dla...

Rzeszów

Popularna sieć sklepów spożywczo-przemysłowych otworzyła duże centrum dystrybucyjne w Rzeszowie

RZESZÓW. Stokrotka otorzyła w Rzeszowie nowe centrum dystrybucyjne. Magazyn o wielkości przekraczającej 26 tys. mkw. powierzchni wspiera rozwój sieci w południowo-wschodniej części Polski.

Reklama