Rzeszów - Poniedziałek, 30.06.2025
Reklama

O rozwoju pielęgniarstwa na Uniwersytecie Rzeszowskim. XII Międzynarodowe Sympozjum już wkrótce

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Już 26 września rozpocznie się XII Międzynarodowe Sympozjum związane z pielęgniarstwem. Będzie o rozwoju technologii w diagnostyce i wprowadzaniu technik IT.

XII Międzynarodowe Sympozjum „Pielęgniarstwo fundamentem opieki. Innowacyjne rozwiązania w pielęgniarstwie” odbędzie się w stolicy Podkarpacia – Rzeszowie w dniach 26-27 września 2019 roku.

Instytut Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu  Uniwersytetu Rzeszowskiego już po raz trzeci jest współorganizatorem  sympozjum zapoczątkowanego w 2002  przez  prof. Valerie Tothovą Prodziekana Wydziału Zdrowia i Nauk Społecznych Południowoczeskiego Uniwersytetu w Czeskich Budejowicach.

Coroczne sympozja odbywające się od 2008 roku  kolejno we współpracujących uczelniach kształcących pielęgniarki: Wydziale Zdrowia i Nauk Społecznych Południowoczeskiego Uniwersytetu w Czeskich Budejowicach (Czechy), Wydziale Nauk Społecznych i Opieki Zdrowotnej Uniwersytetu Filozofa Konstantyna w Nitrze (Słowacja), Wydziale Zdrowia Uniwersytetu w Debreczynie (Węgry), Instytut Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Rzeszowskiego są przykładem integracji środowiska naukowego i zawodowego pielęgniarek z państw Grupy Wyszehradzkiej.
Reklama
Hasło przewodnie tegorocznego Sympozjum  -  „Pielęgniarstwo fundamentem opieki. Innowacyjne rozwiązania w pielęgniarstwie”, wpisuje się doskonale w aktualne działania  na rzecz rozwoju pielęgniarstwa. Należą do nich  systemowe rozwiązania , w tym działania na rzecz rozwoju wysokiej jakości profesjonalnego kształcenia praktycznego w mono i wieloprofilowych centrach symulacji. Rozwój nowych technologii w diagnostyce, leczeniu, monitorowania stanu zdrowia oraz wprowadzanie technik IT do opieki zdrowotnej są już codziennością w pracy zawodowej pielęgniarki /pielęgniarza– profesjonalistów.

Tematyka konferencji  będzie okazją do dyskusji w gronie liderów i profesjonalistów, nawiązania bliższych relacji oraz wsparcia w działaniach na rzecz rozwoju edukacji w pielęgniarstwie, badań naukowych i nowych kompetencji zawodowych.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Od środy zamknięty przejazd kolejowy na ul. Langiewicza. Zmiany w komunikacji miejskiej

RZESZÓW. W związku z przebudową przejazdów kolejowych w ciągu ulic Langiewicza oraz Hanasiewicza, nastąpią zmiany w komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Rozbudowa ul. Warszawskiej. Wbito symboliczną łopatę

RZESZÓW. Ul. Warszawska zyska dodatkową jezdnię, co ułatwi dojazd do autostrady A4, a także lotniska w Jasionce. Umowa na wykonanie prac jest już podpisana. Kontrakt zrealizuje firma Strabag.

Rzeszów

Ruszyła modernizacja budynku dworca PKP

RZESZÓW. Na dworcu Rzeszów Główny trwają już pierwsze prace budowlane. Budynkowi przywrócony zostanie modernistyczny charakter. Roboty mają zakończyć się pod koniec 2023 roku.

Rzeszów

Inwentaryzacja drzew w Rzeszowie. Powstanie elektroniczna baza danych

RZESZÓW. Ile jest w Rzeszowie drzew? Jakich gatunków? W jakiej są kondycji? M.in. odpowiedzi na takie pytania da inwentaryzacja dendrologiczna drzew, która rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Pierwszy w Rzeszowie totem dla rowerzystów. Na razie pilotażowo

RZESZÓW. Urządzenie zostanie zamontowane na ścieżce rowerowej na al. Powstańców Warszawy, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Hetmańską a mostem Karpackim czyli zaporą.

Rzeszów

Policjanci i strażacy na rzeszowskiej Żwirowni

RZESZÓW. Wizyta funkcjonariuszy odbyła się w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2022”.

Rzeszów

Wiadukt czy tunel na ul. Langiewicza? Powstanie koncepcja

RZESZÓW. Ruszył przetarg na przygotowanie koncepcji budowy wielopoziomowego skrzyżowania ul. Langiewicza z linią kolejową nr 106 relacji Rzeszów Główny – Jasło. Ma być gotowa w ciągu sześciu miesięcy.

Reklama