Rzeszów - Czwartek, 19.06.2025
Reklama

Obchody XXIV Dnia Papieskiego w Rzeszowie [PROGRAM]

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego odbędą się pod hasłem "Ewangelia starości i cierpienia". Rozpoczną się 6 października. Zwieńczeniem obchodów będzie piknik rodzinny "Wioska Papieski", który zaplanowano na niedzielę, 13 października przy kościele Chrystusa Króla na ul. ks. Jałowego 37. Wydarzenie organizuje Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

- Obchody XXIV Dnia Papieskiego koncentrują się na refleksji nad znaczeniem starości i cierpienia w życiu chrześcijańskim, zgodnie z nauką św. Jana Pawła II, który zawsze przypominał o wartości każdego etapu ludzkiego życia – informuje Karolina Jaworska, rzecznik prasowy FDNT Rzeszów.
Oprócz upamiętnienia papieża Polaka, celem obchodów jest również wspieranie młodzieży z mniej zamożnych rodzin, poprzez zbiórkę środków na stypendia dla uzdolnionych młodych ludzi.

Program obchodów:

Reklama

6 października (niedziela) – Rozpoczęcie obchodów Listem Konferencji Episkopatu Polski, który zostanie odczytany we wszystkich parafiach. O godzinie 15:00 rozpocznie się Różaniec ulicami Rzeszowa, który wyruszy spod Krzyża Ofiar Komunizmu, a zakończy się Mszą Świętą o godzinie 16:30 w Bazylice oo. Bernardynów.

8 października (wtorek) – Pielgrzymowanie „Rzeszowskim Szlakiem Świętych” z Janem Pawłem II, dedykowane dla szkół, w godzinach od 9:00 do 13:00. Stacje pielgrzymki obejmują m.in. Farę, Bazylikę oo. Bernardynów, Katedrę oraz inne ważne miejsca związane z postaciami świętych.

12 października (sobota) – Pielgrzymowanie dla wszystkich chętnych, od 10:00 do 16:00. Na trasie znajdą się kościoły oraz inne miejsca związane z Janem Pawłem II i osobami, które beatyfikował, m.in. Katedra, kościół św. Krzyża i kościół pw. Jana Pawła II w Wilkowyi.

13 października (niedziela) – Kościelna zbiórka papieska do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W Rzeszowie, w dniach 12-13 października, odbędzie się również Zbiórka Publiczna na ulicach miasta. Dodatkowo, w godzinach od 11:00 do 15:30 organizatorzy zapraszają do Wioski Papieskiej, zorganizowanej przy kościele Chrystusa Króla w Rzeszowie (ul. ks. Jałowego). Wioska Papieska to miejsce pełne atrakcji dla rodzin, dzieci i młodzieży.

Wszystkim wydarzeniom towarzyszyć będą stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz wolontariusze, którzy zaangażują się w organizację i prowadzenie zbiórek publicznych.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska podpisała umowę z Boeingiem

RZESZÓW. Rzeszowska uczelnia jest drugą w Polsce i jedną z dwudziestu na świecie, z którymi Boeing Company nawiązał współpracę.

Rzeszów

ZNICZ. Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych

RZESZOW. W okresie Wszystkich Świętych nastąpią zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Jak co roku, 1 listopada w ramach akcji „ZNICZ”, Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi dodatkowe linie specjalne. Będzie ich 10. Znaczna większość...

Rzeszów

Zaawansowane prace przy przebudowie odcinka ul. Wyspiańskiego

RZESZÓW. Trwają już zaawansowane prace przy rozbudowie fragmentu ul. Wyspiańskiego. Inwestycję o wartości 1,8 mln zł realizuje firma MG Infrastruktura Marian Wołczyk.

Rzeszów

"Drabina do nieba" - rzeźba upamiętniająca prof. Józefa Szajnę oficjalnie odsłonięta

RZESZÓW. Rzeźba wybudowana została na wzniesieniu, na pasie zieleni ul. Krakowskiej. 

Rzeszów

Od 1 listopada zmiany w rozkładach jazdy MPK

RZESZÓW. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego z dniem 1 listopada 2023 r. nastąpią zmiany w rozkładach jazdy siedmiu linii komunikacji miejskiej - nr 20, 22, 35, 39, 41, 43, 45.

Rzeszów

Nabór wniosków do konkursu grantowego dla seniorów "Pod rękę z kulturą. Edycja II"

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury zaprasza stowarzyszenia działające na rzecz seniorów, kluby seniora oraz osoby prywatne 60+ do udziału w naborze wniosków w konkursie grantowym, w ramach którego uzyskać można dofinansowanie dla ciekawych...

Rzeszów

Giełda muzyczna i Halloween w weekend w Plazie

RZESZÓW. Weekend w rzeszowskiej Plazie rozpocznie się w piątek (27.10) „Giełdą winyli i płyt CD”. W sobotę oprócz spotkania z dobrą muzyką, Centrum organizuje również imprezę Halloweenową pod hasłem „Cukierek albo psikus”.

Rzeszów

Karabiny maszynowe, granaty i materiały wybuchowe w domu mieszkańca Głogowa Małopolskiego

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. Mężczyzna usłyszał zarzuty, a prokurator prowadzący śledztwo objął go policyjnym dozorem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Reklama