Rzeszów - Wtorek, 29.07.2025
Reklama

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy w Tyczynie

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
TYCZYN. Ponad 2 promile miał 53-letni kierowca opla, którego w Tyczynie ujęli świadkowie. Okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i poszukiwany jest do odbycia kary.

Do zdarzenia doszło we wtorek, około godz.19:00 na ulicy Mickiewicza w Tyczynie. Policjanci otrzymali zgłoszenie od świadków, którzy ujęli kierowcę opla, będącego pod wpływem alkoholu. Świadkowie zabrali mu kluczyki i uniemożliwili ucieczkę.

Badanie trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny ponad 2 promile alkoholu. Okazało się, że 53-latek miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Był również poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie celem doprowadzenia do zakładu karnego do odbycia kary aresztu i kary pozbawienia wolności.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za kierowanie samochodem w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

XXII Dzień Papieski w Rzeszowie. Kwesta uliczna, bieg papieski i wioska papieska

RZESZÓW. Tegoroczna edycja Dnia Papieskiego odbędzie się pod hasłem „Blask Prawdy”. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla małych i dużych mieszkańców Rzeszowa.

Rzeszów

Nowe sklepy i perfumeria na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Firma Lagardere Travel Retail rozbuduje strefę komercyjno-gastronomiczną w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka. W części ogólnodostępnej terminala pasażerskiego powstaną nowe sklepy oraz perfumeria.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska pomoże ulepszać transport w Rzeszowie i sąsiednich gminach

RZESZÓW. Naukowcy Politechniki Rzeszowskiej będą zbierać i analizować dane, a także prowadzić ankiety wśród mieszkańców miasta i okolic.

Rzeszów

Karpaty na Widelcu. Co zjemy na festiwalu? [MENU]

RZESZÓW. Festiwal odbędzie się w dniach 24 - 25 września na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

Otwarto ogród kieszonkowy przy ul. Kurpiowskiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Mini park powstał na terenie o powierzchni 20 arów. Są tu m.in. parklety wypoczynkowe, ławki, siłownia oraz zadarzona pergola.

Rzeszów

Nowa poradnia urologiczna w szpitalu "na górce"

RZESZÓW. 3 października ruszą pierwsze przyjęcia pacjentów w nowej poradni urologicznej, która powstała w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstał model Układu Słonecznego

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa i turyści zyskali nową, „kosmiczną atrakcję”. 

Reklama