Rzeszów - Wtorek, 12.05.2026
Reklama

Od 1 maja do rowerów i skuterów miejskich dołączą hulajnogi

Dodano: 05.04.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Ruszył przetarg na Rzeszowski Rower Miejski. Pojazdy mają pojawić się w Rzeszowie już od 1 maja. Ratusz chce wprowadzić do miasta hulajnogi.

W nowym sezonie Rzeszowski Rower Miejski ma być obsługiwany przez 80 rowerów 4 generacji, 20 skuterów elektrycznych oraz 50 hulajnóg elektrycznych. Dodatkowo zwycięzca przetargu ma obowiązek prowadzenie biura obsługi klientów.

W lutym była mowa o rozstrzygnięciu kwestii związanych z wypożyczalnią już 1 kwietnia: „Wysyłamy zapytania ofertowe do różnych firm. Chcemy pod koniec marca rozstrzygnąć temat” – informował w lutym Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Ostatecznie przetarg ruszył 3 kwietnia, a rowery, skutery i hulajnogi pojawią się w przestrzeni miejskiej od 1 maja do 15 listopada. Warto również zaznaczyć, że po upływie umowy Ratusz będzie zmuszony na kolejny sezon ponownie szukać wykonawcy. O szczegółach funkcjonowania nowego systemu dowiemy się zapewne po wyłonieniu zwycięzcy przetargu.
Reklama
„Pojazdy, z których będzie składał się cały system muszą być w jednakowej kolorystyce oraz nie mogą zawierać reklam innych niż niniejszego systemu” – czytamy w dokumentacji przetargowej. Za ustalenie taryf odpowiedzialny będzie wykonawca. Tymczasem firmy zainteresowane przetargiem mają obowiązek złożyć swoje oferty do 11 kwietnia.

Przypomnijmy, że 13 listopada poprzedniego roku, z powodu zbliżającego się końca sezonu i końca umowy, jednoślady blinkee.city zniknęły z ulic Rzeszowa. W połowie lipca 2018 roku do Rzeszowa trafiła flota licząca 20 skuterów elektrycznych oraz 100 rowerów, w tym 30, które posiadają wspomaganie elektryczne. Od 19 lipca do 4 listopada użytkownicy przejechali w sumie prawie 90 tys. km na skuterach i ponad 40 tys. km na rowerach.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W czwartek i piątek zamknięta ulica Matysowska w Rzeszowie

​RZESZÓW. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Punkt informacji turystycznej w nowej lokalizacji

RZESZÓW. Funkcjonujący do tej pory przy ul. Grunwaldzkiej 2, od 6 sierpnia mieści się w Rzeszowskich Piwnicach.

Rzeszów

Atak nożownika na ul. Pułaskiego. 64-latek tymczasowo aresztowany

RZESZÓW. Sprawca usłyszał zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Rzeszów

Rzeszowska Żwirownia znów otwarta. Są wyniki badań wody

RZESZÓW. Okazało się, że w kąpielisku nie ma niebezpiecznych dla zdrowia sinic, a jedynie niegroźne glony.

Rzeszów

Ponad 1200 krzewów i 50 urządzeń zabawowych w parku przy ul. Bł. Karoliny

RZESZÓW. Uczniowie SP nr 18 i mieszkańcy os. Kotuli będą mieli nowe miejsce do spędzania wolnego czasu. W parku w rejonie ul. Bł. Karoliny zostanie nasadzonych m.in. 1250 krzewów, a znajdujący się...

Rzeszów

Akcja honorowego krwiodawstwa w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. Krew dla osób potrzebujących będzie można oddać w najbliższą sobotę 6 sierpnia 2022 r.

Rzeszów

Rajd Rzeszowski. W piątek zamknięte ulice w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Kto zaprojektuje parking przy ul. Krzyżanowskiego? Ruszył przetarg

RZESZÓW. Ma powstać tam 39 miejsc parkingowych. Przetarg potrwa do końća sierpnia.

Reklama