Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Od 1 maja do rowerów i skuterów miejskich dołączą hulajnogi

Dodano: 05.04.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Ruszył przetarg na Rzeszowski Rower Miejski. Pojazdy mają pojawić się w Rzeszowie już od 1 maja. Ratusz chce wprowadzić do miasta hulajnogi.

W nowym sezonie Rzeszowski Rower Miejski ma być obsługiwany przez 80 rowerów 4 generacji, 20 skuterów elektrycznych oraz 50 hulajnóg elektrycznych. Dodatkowo zwycięzca przetargu ma obowiązek prowadzenie biura obsługi klientów.

W lutym była mowa o rozstrzygnięciu kwestii związanych z wypożyczalnią już 1 kwietnia: „Wysyłamy zapytania ofertowe do różnych firm. Chcemy pod koniec marca rozstrzygnąć temat” – informował w lutym Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Ostatecznie przetarg ruszył 3 kwietnia, a rowery, skutery i hulajnogi pojawią się w przestrzeni miejskiej od 1 maja do 15 listopada. Warto również zaznaczyć, że po upływie umowy Ratusz będzie zmuszony na kolejny sezon ponownie szukać wykonawcy. O szczegółach funkcjonowania nowego systemu dowiemy się zapewne po wyłonieniu zwycięzcy przetargu.
Reklama
„Pojazdy, z których będzie składał się cały system muszą być w jednakowej kolorystyce oraz nie mogą zawierać reklam innych niż niniejszego systemu” – czytamy w dokumentacji przetargowej. Za ustalenie taryf odpowiedzialny będzie wykonawca. Tymczasem firmy zainteresowane przetargiem mają obowiązek złożyć swoje oferty do 11 kwietnia.

Przypomnijmy, że 13 listopada poprzedniego roku, z powodu zbliżającego się końca sezonu i końca umowy, jednoślady blinkee.city zniknęły z ulic Rzeszowa. W połowie lipca 2018 roku do Rzeszowa trafiła flota licząca 20 skuterów elektrycznych oraz 100 rowerów, w tym 30, które posiadają wspomaganie elektryczne. Od 19 lipca do 4 listopada użytkownicy przejechali w sumie prawie 90 tys. km na skuterach i ponad 40 tys. km na rowerach.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wypadek w Krasnem. Zderzyły się dwa peugeoty

RZESZÓW. Po godz. 11:00 na DK 94 w Krasnem zderzyły się dwa samochody. Kierowca jednego z nich był pijany. 

Rzeszów

Na osiedlu Miłocin powstaną tereny rekreacyjne

RZESZÓW. Miasto zakupiło działki o powierzchni 54 arów na osiedlu Miłocin – Św. Huberta. Teren, którym interesowała się firma deweloperska zostanie w całości przeznaczony na cele rekreacyjne.

Rzeszów

Tragedia w Trzebosi. 35-letnia kobieta zatruła się czadem

RZESZÓW. 35-letnia kobieta jest kolejną ofiarą tlenku węgla w regionie. Od początku sezonu grzewczego na Podkarpaciu, na sutek zatrucia czadem zmarło 3 osoby.

Rzeszów

Rewitalizacja parku na osiedlu Zalesie

RZESZÓW. Blisko 3-hektarowy park przy ul. Wieniawskiego na osiedlu Zalesie, doczeka się w końcu odnowy. 

Rzeszów

Inwestycja drogowa na osiedlu Drabinianka

RZESZÓW. Miasto wybrało wykonawcę dokumentacji projektowej dla rozbudowy ul. Jachowicza oraz budowy nowej drogi, która połączy ją z ul. Kwiatkowskiego.

Rzeszów

Transmisja online z uroczystości 668-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Już 19 stycznia 2022 r. w Filharmonii Podkarpackiej odbędzie się uroczystość 668-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. Jubileuszowy 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 30 stycznia 2022 roku. Na scenie rzeszowskiego rynku wystąpią m.in. Symptone, RSC, DOC. i Anika Dąbrowska.

Rzeszów

Dwukrotnie próbował okraść tę samą drogerię. Wpadł za drugim razem

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali 19-latka, który dwukrotnie usiłował okraść jedną z rzeszowskich drogerii. Za pierwszym razem mu się udało. Podczas drugiej próby, złodziej został ujęty przez pracowników ochrony sklepu.  

Reklama