Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

Od 1 października zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej

Dodano: 25.09.2024 r. / Redakcja

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Od najbliższego wtorku nastąpią zmiany w kursowaniu autobusów czterech linii MPK. Ponadto drobnej zmianie ulegną również granice stref A i B.

Jak poinformował w komunikacie Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, z dniem 1 października br. zmianie ulegają rozkłady jazdy linii 6, 8, 26 i 58.

W dni powszednie na linii 6 wydłużona zostanie część kursów do przystanku Malawa OSP. W przypadku linii 8 zmienią się warianty niektórych popołudniowych kursów. W dni powszednie szkolne i pozaszkolne nastąpi wydłużenie kursu linii 26 z ulicy Cienistej (15:14/15:17) do ul. Biznesowej oraz kurs powrotny (16:16/16:17). Z kolei autobusy linii nr 58 w dni powszednie będą odjeżdżały o innych godzinach niż do tej pory.

Szczegóły dostępne będą na stronie ztm.rzeszow.pl

Reklama

Kolejną zmiana jaką od 1 października nastąpi w rzeszowskiej komunikacji miejskiej, jest zmiana granicy strefy A i B. Zmiana ta dotyczy pasażerów korzystających z linii 44 i 58. W strefie A, czyli na obszarze znajdującym się w granicach miasta, znajdą się dodatkowe przystanki z terenu gminy Tyczyn: Tyczyn Grunwaldzka POM 02, Tyczyn Grunwaldzka POM 27, Tyczyn Grunwaldzka park 01, Tyczyn Grunwaldzka park 02, Tyczyn Mickiewicza 01 oraz Tyczyn Kopernika 02.

- Osoby, które zakupiły wcześniej bilety okresowe na strefę A+B (tj. imienne semestralne uczniowskie, imienne semestralne studenckie, 90-dniowe sieciowe imienne, 180-dniowe sieciowe imienne), będą mogły ubiegać się o zmianę biletu na obszar strefy A – podkreśla Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie. Można tego dokonać w Punktach Obsługi podróżnego, nie wcześniej niż 1 października. Reklamację będą przyjmowane do dnia 30.11.2024 r.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W piątek utrudnienia w ruchu w Rzeszowie. Ulicami miasta przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci apelują o ostrożność i wyrozumiałość.

Rzeszów

Granty na miniogród z ławeczką przed blokiem. Prezydent Rzeszowa zachęca do udziału w programie Fundacji BOŚ

RZESZÓW. Kilka tysięcy złotych na stworzenie zielonej przestrzeni z ławeczką mogą otrzymać grupy sąsiadów z Rzeszowa.

Rzeszów

Czasowe utrudnienia na rzeszowskim łączniku autostrady A4

RZESZÓW. Utrudnienia wystąpią w dniach 6 i 8 maja br. Powodem jest planowane układanie warstwy ścieralnej.

Rzeszów

Konrad Fijołek spotka się z mieszkańcami kolejnych dwóch osiedli

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejne spotkanie prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka z mieszkańcami w ramach cyklu RzeszówToMy.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej zaprojektują przestrzeń wspólną Millenium Hall

RZESZÓW.  Zwycięskie projekty mają stanowić materiał pomocniczy dla dalszych rozważań projektowanych.

Rzeszów

Pierwszy gazowy Solaris dotarł do Rzeszowa

RZESZÓW. Pierwszy z dwóch nowych autobusów przegubowych marki Solaris dotarł już do Rzeszowa. Drugi przyjedzie w najbliższych dniach. Oba pojazdy wyjadą na ulice w maju. 

Rzeszów

5 maja ulicami Rzeszowa przejdzie marsz godności osób z niepełnosprawnościami

RZESZÓW. Pomysłodawcą pochodu jest Niepubliczna Szkoła Kraina Uśmiechu w Rzeszowie, która zorganizuje go wspólnie z psycholog Joanną Szczerbaty.

Reklama