Rzeszów - Sobota, 09.05.2026
Reklama

Od 1 października zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej

Dodano: 25.09.2024 r. / Redakcja

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Od najbliższego wtorku nastąpią zmiany w kursowaniu autobusów czterech linii MPK. Ponadto drobnej zmianie ulegną również granice stref A i B.

Jak poinformował w komunikacie Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, z dniem 1 października br. zmianie ulegają rozkłady jazdy linii 6, 8, 26 i 58.

W dni powszednie na linii 6 wydłużona zostanie część kursów do przystanku Malawa OSP. W przypadku linii 8 zmienią się warianty niektórych popołudniowych kursów. W dni powszednie szkolne i pozaszkolne nastąpi wydłużenie kursu linii 26 z ulicy Cienistej (15:14/15:17) do ul. Biznesowej oraz kurs powrotny (16:16/16:17). Z kolei autobusy linii nr 58 w dni powszednie będą odjeżdżały o innych godzinach niż do tej pory.

Szczegóły dostępne będą na stronie ztm.rzeszow.pl

Reklama

Kolejną zmiana jaką od 1 października nastąpi w rzeszowskiej komunikacji miejskiej, jest zmiana granicy strefy A i B. Zmiana ta dotyczy pasażerów korzystających z linii 44 i 58. W strefie A, czyli na obszarze znajdującym się w granicach miasta, znajdą się dodatkowe przystanki z terenu gminy Tyczyn: Tyczyn Grunwaldzka POM 02, Tyczyn Grunwaldzka POM 27, Tyczyn Grunwaldzka park 01, Tyczyn Grunwaldzka park 02, Tyczyn Mickiewicza 01 oraz Tyczyn Kopernika 02.

- Osoby, które zakupiły wcześniej bilety okresowe na strefę A+B (tj. imienne semestralne uczniowskie, imienne semestralne studenckie, 90-dniowe sieciowe imienne, 180-dniowe sieciowe imienne), będą mogły ubiegać się o zmianę biletu na obszar strefy A – podkreśla Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie. Można tego dokonać w Punktach Obsługi podróżnego, nie wcześniej niż 1 października. Reklamację będą przyjmowane do dnia 30.11.2024 r.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wiemy kto zajmie się remontem kładki nad al. Piłsudskiego

RZESZÓW. Ratusz na realizację zamówienia zarezerwował prawie 129 tys. zł.

Rzeszów

Zmiany w oddziale NFZ przy ul. Zamkowej. Są nowe stanowiska ds. promocji zdrowia i profilaktyki

RZESZÓW. Personel medyczny nie tylko udzieli porady, ale także przekaże materiały edukacyjne.

Rzeszów

27 medali dla reprezentantów Rzeszowa w skokach do wody

RZESZÓW. Stolica województwa podkarpackiego zdobyła najwięcej punktów w klasyfikacji miast i województw.

Rzeszów

Ruszają kursy autobusów wg. wakacyjnych rozkładów. Do września linie z literą „s” będą nieosiągalne

RZESZÓW. Zmiany dot. linii nr 0A, 0B, 12, 18, 19, 21 (cała linia), 34 i 46.

Rzeszów

Nowi najemcy w CH Plaza Rzeszów

RZESZÓW. Relokacja i kolejne etapy przebudowy to nie jedyne zmiany w CH Plaza Rzeszów. 

Reklama