Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

Od 1 sierpnia znikają kursy do Łańcuta. Będą rozmowy czy linia zostanie wznowiona

Dodano: 24.07.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Od 1 sierpnia linia autobusów nr. 57 przestaje funkcjonować. Jej przyszłość zależy od rozmów, jakie Ratusz planuje odbyć z gminami w tym tygodniu.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje, że od dnia 1 sierpnia br. zostaje zawieszona linia autobusowa nr 57 łącząca Rzeszów (Dworzec Lokalny) z Łańcutem (Podzwierzyniec).

Umowa pomiędzy miastami została zawarta na podstawie porozumienia międzygminnego pomiędzy Gminą Miasto Rzeszów a Gminą Miasto Łańcut. Kursy autobusów linii nr 57 miały charakter testowy i kursowały od maja: „Umowa z Łańcutem była podpisana na trzy miesiące, czyli obowiązuje do końca lipca” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa .
Reklama
Ratusz nie zaprzecza, że istnieje możliwość ponownego wprowadzenia kursów. Wszystko jednak zależy od przeprowadzonych rozmów: „W tym tygodniu mamy się spotkać z różnymi gminami w sprawie dalszej współpracy i w tym tygodniu rozstrzygnie się sprawa z Łańcutem. Wszystko zależy od tego co będą od nas żądać” – dodaje Maciej Chłodnicki.

Przypomnijmy, że jeden kurs takiego autobusu kosztował ok. 182 zł, a ceny biletów były identyczne do tych obowiązujących na terenie Rzeszowa. Kursy autobusu, które wciąż jeszcze funkcjonują, wykonywane są od Dworca Lokalnego w Rzeszowa do Łańcuta na przystanek Podzwierzyniec Śruby 42.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miał 3,2 promila, jechał całą szerokością jezdni. Zatrzymała go policjantka po służbie

RZESZÓW. 49-letniemu mieszkańcowki powiatu rzeszowskiego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

ZTM w Rzeszowie przeprasza za długie kolejki w Punktach Obsługi Podróżnego

RZESZÓW. Dyrekcja Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie opublikowała oficjalne przeprosiny dla wszystkich mieszkańców zmuszonych do czekania w długich kolejkach na wydanie Rzeszowskiej Karty Miejskiej oraz zapisanie uprawnień.

Rzeszów

Targi Ślubne Wedding Day już 23 października w Rzeszowie

RZESZÓW. Do 8 października bilety można kupić w promocyjnej cenie.

Rzeszów

Zakończyła się przebudowa skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego

RZESZÓW. Jedna z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie w 2022 roku dobiegła końca. Na przebudowanym skrzyżowaniu al. Wyzwolenia i al. Okulickiego trwają już ostatnie prace porządkowe. Koszt inwestycji to ponad 8,2 mln...

Rzeszów

Uroczyste otwarcie TUTU w Plazie. W sobotę bezpłatne atrakcje dla dzieci

RZESZÓW. W programie, m.in. koncert mobilnej filharmonii, animacje, konkursy z nagrodami, słodkie upominki i arteterapia.

Rzeszów

Pola Nadziei. Zasadzą żonkile w Parku Papieskim w szczytnym celu

RZESZÓW. To już 3. edycja akcji "Pola Nadziei" organizowana przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

Rzeszów

Jazda profilaktyczna. Sprawdź, gdzie zaparkuje autobus "Medyka" w październiku

RZESZOW. W autobusie mieszkańcy mogą bezpłatnie wykonać badania profilaktyczne 40+.

Rzeszów

Ul. Potockiego w Rzeszowie została przebudowana

RZESZÓW.  Jezdnia została poszerzona do 6 metrów, wybudowany został szeroki na 2 m chodnik oraz kanalizacja deszczowa.

Reklama