Rzeszów - Niedziela, 22.03.2026
Reklama

Od 1 sierpnia znikają kursy do Łańcuta. Będą rozmowy czy linia zostanie wznowiona

Dodano: 24.07.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Od 1 sierpnia linia autobusów nr. 57 przestaje funkcjonować. Jej przyszłość zależy od rozmów, jakie Ratusz planuje odbyć z gminami w tym tygodniu.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje, że od dnia 1 sierpnia br. zostaje zawieszona linia autobusowa nr 57 łącząca Rzeszów (Dworzec Lokalny) z Łańcutem (Podzwierzyniec).

Umowa pomiędzy miastami została zawarta na podstawie porozumienia międzygminnego pomiędzy Gminą Miasto Rzeszów a Gminą Miasto Łańcut. Kursy autobusów linii nr 57 miały charakter testowy i kursowały od maja: „Umowa z Łańcutem była podpisana na trzy miesiące, czyli obowiązuje do końca lipca” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa .
Reklama
Ratusz nie zaprzecza, że istnieje możliwość ponownego wprowadzenia kursów. Wszystko jednak zależy od przeprowadzonych rozmów: „W tym tygodniu mamy się spotkać z różnymi gminami w sprawie dalszej współpracy i w tym tygodniu rozstrzygnie się sprawa z Łańcutem. Wszystko zależy od tego co będą od nas żądać” – dodaje Maciej Chłodnicki.

Przypomnijmy, że jeden kurs takiego autobusu kosztował ok. 182 zł, a ceny biletów były identyczne do tych obowiązujących na terenie Rzeszowa. Kursy autobusu, które wciąż jeszcze funkcjonują, wykonywane są od Dworca Lokalnego w Rzeszowa do Łańcuta na przystanek Podzwierzyniec Śruby 42.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto rozpoczyna walkę z komarami i kleszczami

RZESZÓW. Dwa dni potrwają działania mające na celu zwalczanie komarów i kleszczy na terenie miasta.

Rzeszów

Będzie połączenie ul. Krajobrazowej i ul. Niemena z ul. Wyspiańskiego

RZESZÓW. Ruszył przetarg na roboty budowlane polegające na budowie połączenia ul. Krajobrazowej i ul. Niemena z ul. Wyspiańskiego.

Rzeszów

Siedem firm zainteresowanych modernizacją ul. Lisa Kuli

RZESZÓW. Wszystkie oferty mieszczą się w wymaganiach finansowych, jakie wyznaczyło miasto.

Rzeszów

LOT uruchamia 4 wakacyjne połączenia z Jasionki

RZESZÓW. W wakacje z lotniska w Jasionce polecimy do Chorwacji, Grecji, Hiszpanii i Bułgarii. Do wznowienia lotów szykuje się również Ryanair.

Rzeszów

W centrum Rzeszowa zamieszkają pszczoły

RZESZÓW. Już wkrótce na dachu Galerii Rzeszów zamieszka niemal pół miliona pszczół. 

Rzeszów

Od stycznia 2021 r. zmiany w gospodarce odpadami

RZESZÓW. Rady Miasta podjęła decyzja w sprawie ograniczenia odbioru odpadów od mieszkańców. Na jakie zmiany muszą przygotować się Rzeszowianie?

Rzeszów

Trwają prace na stacji Rzeszów Główny. Do dwóch nowych peronów dołączy trzeci

RZESZÓW. Wykonawca realizuje prace przy peronie 3 oraz kontynuuje roboty w przejściu podziemnym.  Przy wiadukcie na ul. Batorego układane są tory.

Rzeszów

Rondo na Śródmieściu im. prof. Bartoszewskiego

RZESZÓW. Radni zdecydowali. Rondo na Staromieściu będzie nosić imię prof. Władysława Bartoszewskiego.

Reklama