Rzeszów - Sobota, 16.08.2025
Reklama

Od 1 września zmiany w rozkładzie jazdy kilku linii MPK

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wprowadza zmiany w rozkładzie kilku linii komunikacji miejskiej. Wznowione zostaną kursy oznaczone literą „s” oraz przywrócona zostanie „osiedlowa” linia nr 50 na Zalesiu.

Od 1 września linia nr 14 obsługująca rozbudowaną ulicą Wieniawskiego, będzie kursowała częściej w dni powszednie, zamiast 18 będzie realizowała 23 kursy. Ponadto trasa linii zostanie wydłużona. Do tej pory kurs kończył się na pętli przy ul. Łukasiewicza. Od nowego roku szkolnego autobus linii nr 14 pojedzie aż do ul. Kard. K. Wojtyły.

Zwiększeniu ulegnie również liczba kursów linii nr 41 w dni powszednie - z sześciu do dziewięciu.

Na linii nr 17 uruchomiony zostanie dodatkowy kurs o godz. 15:40 spod Urzędu Wojewódzkiego do ul. Lwowskiej. O zmiany godzin kursów ww. linii w godzinach popołudniowych interpelowali w lipcu radni Mateusz Szpyrka i Jerzy Jęczmienionka.
Reklama
Na linii nr 58 wszystkie kursy wykonywane będą przez Hermanową Czerwonki pętlę.

Od września powróci również – wprowadzona w ubiegłym roku - linia nr 50, które obsługuje osiedle Zalesie. Rozkład jazdy linii uwzględnia możliwość dojazdu przed rozpoczęciem godzin lekcyjnych do Szkoły Podstawowej nr 24. Linia kursuje po trasie: Łukasiewicza (pętla) – Goździkowa – Sasanki – Zimowit – Krokusowa – Storczykowa – Wieniawskiego – Łukasiewicza (pętla)

Ponadto, w związku z rozpoczęciem roku szkolnego, na liniach linii 0A, 0B, 12, 18, 19, 21, 34 wznowione zostają kursy oznaczone literą „s”.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W sobotę w Rzeszowie msza w intencji Pawła Adamowicza

RZESZÓW. Mszę w intencji śp. Pawła Adamowicza odbędzie się 19 stycznia br. w Katedrze Rzeszowskiej.

Rzeszów

Trwają poszukiwania 25-latka z Rzeszowa. Od 26 listopada nie ma z nim kontaktu

RZESZÓW. Zaginiony w dniu 26 listopada 2018 r. około godz. 12 wyszedł z mieszkania, nie informując domowników dokąd się udaje.

Rzeszów

Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” za 16 mln euro. Powstanie do 2022 roku [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Ma być energooszczędny i dostosowany do architektury budynku G2A Areny.

Rzeszów

„Największe serce świata” dla Pawła Adamowicza. Dzisiaj o 20.00 na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. W ramach akcji „Największe serce świata” wszyscy chętni mogą przyjść w środę(16.01.2019 r.) o godz. 20.00 na rzeszowski Rynek.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc ogłasza żałobę. Przełożono uroczystości z okazji 665-lecia lokacji Rzeszowa

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc ogłosił czwartek i piątek (17 i 18 stycznia) dniami żałoby.

Rzeszów

Na Dworzysku pojawiła się nowa firma

RZESZÓW. Vissavi ma 16 sklepów firmowych w największych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Rzeszowie.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc pojedzie na pogrzeb prezydenta Gdańska. W Ratuszu wystawią księgę kondolencyjną

RZESZÓW. „To jest trudne do wyobrażenia, to się nigdy nie powinno zdarzyć” – czytamy w liście kondolencyjnym do żony.

Rzeszów

Rada Miasta Rzeszowa ma dwie nowe radne

RZESZÓW. Nowymi członkiniami Rady Miasta Rzeszowa zostały Danuta Szyszka i Krystyna Stachowska.

Reklama