Rzeszów - Wtorek, 30.12.2025
Reklama

Od 17 lipca koniec utrudnień na ul. Wieniawskiego

Dodano: 17.07.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Od czwartku, 17 lipca 2025 kierowcy nie muszą już korzystać z objazdu, który funkcjonował przez kilka miesięcy na ul. Wieniawskiego.

W Rzeszowie trwa budowa nowej drogi, która lepiej skomunikuje rzeszowskie osiedla Słocina i Zalesie z centrum. Ma być alternatywą dla ul. Paderewskiego i odciążyć ruch w tej części Rzeszowa.

Prace przy przedłużeniu al. Krzyżanowskiego do ul. Wieniawskiego rozpoczęły się w czerwcu ubiegłego roku. Wartą blisko 44 mln zł inwestycję realizuje firma Eurovia. Nową drogą pojedziemy najprawdopodobniej w styczniu 2026 r.

Od 10 października 2024 r. na ul. Wieniawskiego (tuż za skrętem w osiedle Wieniawskiego 59) wprowadzono tymczasową organizację ruchu. Było to konieczne ze względu na realizację prac związanych z przebudową przepustu drogowego oraz robót związanych z przebudową infrastruktury technicznej. Przez blisko 9 miesięcy na tym odcinku obowiązywał objazd. 17 lipca br. przywrócono ruch główną jezdnią ulicy Wieniawskiego.

Nowa droga ma być gotowa w styczniu 2026 r. Koszt tej inwestycji to prawie 43,5 mln zł.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wspólny bilet na autobusy MPK i MKS

RZESZÓW. Od 1 lipca, pasażerowie będą mogli korzystać z jednego biletu uprawniającego do podróżowania autobusami komunikacji miejskiej oraz podmiejskiej.  

Rzeszów

W Rzeszowie powstaną dwie nowe sygnalizacje świetlne

RZESZÓW. Pierwsza z nowych sygnalizacji powstanie na skrzyżowaniu al. Sikorskiego z ul. Nowowiejską, druga na ul. Dębickiej.

Rzeszów

Piknik rodzinny w Ogrodach Bernardyńskich

RZESZÓW. 26 maja w Ogrodach Bernardyńskich oraz na terenie parkingu Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się piknik rodzinny z okazji Dnia Matki.

Rzeszów

Tragedia w bloku przy ul. Kwiatkowskiego. 19-latek zabił swoją dziewczynę?

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci prowadzą śledztwo w sprawie śmierci 18-letniej kobiety. Jej ciało znaleziono w mieszkaniu przy ul. Kwiatkowskiego.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje Centrum Minecraft. "To będzie placówka, która połączy zabawę z edukacją."

RZESZÓW. W budynku, w którym mieścił się Międzyszkolny Ośrodek Sportowy przy ul. Unii Lubelskiej 1 w Rzeszowie, powstaje Centrum Minecraft i druku 3D. Zajęcia prowadzone będą już od września.

Rzeszów

Nowa lokalizacja przystanku przy ul. Langiewicza

RZESZÓW. Od poniedziałku, 24 maja, zmieniła się lokalizacja przystanku przy ul. Langiewicza w Rzeszowie.

Rzeszów

Utrudnienia na ul. Wierzbowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Do piątku 28 maja mogą potrwać utrudnienia na ul. Wierzbowej w Rzeszowie, w rejonie skrzyżowania z ul. Warzywną.

Rzeszów

Konrad Fijołek obiecał wdrożenie "pakietu dla rowerzystów"

​RZESZÓW. Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa, zobowiązał się do realizacji pomysłów na rzecz poprawy infrastruktury rowerowej w Rzeszowie. 

Reklama