Rzeszów - Czwartek, 19.03.2026
Reklama

Od 17 lipca koniec utrudnień na ul. Wieniawskiego

Dodano: 17.07.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Od czwartku, 17 lipca 2025 kierowcy nie muszą już korzystać z objazdu, który funkcjonował przez kilka miesięcy na ul. Wieniawskiego.

W Rzeszowie trwa budowa nowej drogi, która lepiej skomunikuje rzeszowskie osiedla Słocina i Zalesie z centrum. Ma być alternatywą dla ul. Paderewskiego i odciążyć ruch w tej części Rzeszowa.

Prace przy przedłużeniu al. Krzyżanowskiego do ul. Wieniawskiego rozpoczęły się w czerwcu ubiegłego roku. Wartą blisko 44 mln zł inwestycję realizuje firma Eurovia. Nową drogą pojedziemy najprawdopodobniej w styczniu 2026 r.

Od 10 października 2024 r. na ul. Wieniawskiego (tuż za skrętem w osiedle Wieniawskiego 59) wprowadzono tymczasową organizację ruchu. Było to konieczne ze względu na realizację prac związanych z przebudową przepustu drogowego oraz robót związanych z przebudową infrastruktury technicznej. Przez blisko 9 miesięcy na tym odcinku obowiązywał objazd. 17 lipca br. przywrócono ruch główną jezdnią ulicy Wieniawskiego.

Nowa droga ma być gotowa w styczniu 2026 r. Koszt tej inwestycji to prawie 43,5 mln zł.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Diecezja rzeszowska zbiera na powodzian. Miasto przekaże 200 tys. dla mieszkańców gminy Chmielnik

RZESZÓW. W minionym tygodniu intensywne opady deszczu, burze i nawałnice wyrządziły wiele szkód mieszkańcom Podkarpacia. We wszystkich kościołach diecezji rzeszowskiej odbędzie się zbiórka na rzecz poszkodowanych.

Rzeszów

W Rzeszowie odwołano Pogotowie Przeciwpowodziowe. Poszkodowani mogą starać się o zasiłek

RZESZÓW. W związku z ustabilizowaniem się sytuacji powodziowej dziś o godz. 6:00 rano odwołano Pogotowie Przeciwpowodziowe.

Rzeszów

Nowy rozkład jazdy sześciu linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od 1 lipca br. zmianie ulegnie rozkład jazdy linii nr 13, 17, 34, 35, 45 i 53.

Rzeszów

Miasto rozpoczyna walkę z komarami i kleszczami

RZESZÓW. Dwa dni potrwają działania mające na celu zwalczanie komarów i kleszczy na terenie miasta.

Rzeszów

Będzie połączenie ul. Krajobrazowej i ul. Niemena z ul. Wyspiańskiego

RZESZÓW. Ruszył przetarg na roboty budowlane polegające na budowie połączenia ul. Krajobrazowej i ul. Niemena z ul. Wyspiańskiego.

Rzeszów

Siedem firm zainteresowanych modernizacją ul. Lisa Kuli

RZESZÓW. Wszystkie oferty mieszczą się w wymaganiach finansowych, jakie wyznaczyło miasto.

Rzeszów

LOT uruchamia 4 wakacyjne połączenia z Jasionki

RZESZÓW. W wakacje z lotniska w Jasionce polecimy do Chorwacji, Grecji, Hiszpanii i Bułgarii. Do wznowienia lotów szykuje się również Ryanair.

Rzeszów

W centrum Rzeszowa zamieszkają pszczoły

RZESZÓW. Już wkrótce na dachu Galerii Rzeszów zamieszka niemal pół miliona pszczół. 

Reklama