Rzeszów - Niedziela, 14.12.2025
Reklama

Od 25 maja otwarte szkoły w Rzeszowie

Dodano: 22.05.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od poniedziałku, 25 maja br. uczniowie klas I-III mogą uczestniczyć w zajęciach opiekuńczo–wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych. Będą również konsultacje dla uczniów klas VIII.

W środę w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której władze miasta przedstawiły wyniki ankiety dotyczącej zainteresowania rodziców powrotem ich dzieci do szkół. Podobną ankietę przeprowadzono wśród rodziców dzieci uczęszczających do miejskich żłobków i przedszkoli.

Niecałe 18% rodziców zadeklarowało chęć powrotu ich dzieci do szkoły. Najwięcej chętnych było w Szkole Podstawowej nr 16 (52%). Natomiast w Szkole Podstawowej nr 34 na osiedlu Matysówka nie zgłosił się żaden uczeń.

Zajęcia w szkołach będą odbywały się w oparciu o wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej. W klasie zgodnie z wytycznymi może przebywać jednocześnie 12 dzieci (w razie konieczności +2).
Reklama
Świetlice czynne będą czynne od godz. 6:30 do 17:00. Dzieci które będą uczestniczyły w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych, będą również korzystały z zajęć dydaktycznych, prowadzonych przesz nauczycieli przebywających na miejscu. Natomiast te dzieci, które pozostaną w domach nadal będą mogły korzystać z nauczania zdalnego.

Od przyszłego tygodnia będą również organizowane konsultacje z nauczycielami dla uczniów klas  VIII. W tym przypadku zainteresowanie rodziców było znacznie większe, bo aż 60% wyraziło chęć skorzystania z tej opcji. Konsultacje będą od bywałe się w dwóch formach: na miejscu w szkole oraz zdalnie.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Poranne wypadki z udziałem pieszych w Rzeszowie

RZESZÓW. Dwie kobiety zostały poszkodowane w dwóch wypadkach, do których doszło dziś rano na ulicach Rzeszowa. Na ul. Rejtana kierujący fiatem potrącił 59-letnią kobietę, a na ul. Hanasiewicza kierująca chevroletem potrąciła 48-latkę....

Rzeszów

Akademia 50+. Rekrutacja na kolejny rok akademicki

RZESZÓW. To już trzynasta edycja Akademii 50+ działającej przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W nowym roku akademickim na słuchaczy czeka wiele ciekawych propozycji.

Rzeszów

Seniorzy otrzymali kolejne "opaski życia"

RZESZÓW. Kolejnych 158 seniorów otrzymało „opaski życia”. Urządzenia przekazano w ramach programu ,,Korpus Wsparcia Seniorów’’ który realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

Rzeszów

"This is Slovakia" - wystawa z okazji 30-lecia powstania Republiki Słowackiej

RZESZÓW. W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie otwarto wystawę „Did you know? This is Slovakia”. Ekspozycja została przygotowana z okazji 30-lecia powstania Republiki Słowackiej.

Rzeszów

Rusza rozbudowa ul. Wołyńskiej na osiedlu Kotuli

​RZESZÓW. Inwestycję zrealizuje firma Strabag, która jest już na placu budowy.

Rzeszów

Dzień bez samochodu. Bezpłatna komunikacja miejska

RZESZÓW. W Rzeszowie jak i w wielu innych polskich i europejskich miastach trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jest to kampania Komisji Europejskiej podnosząca świadomość na temat zrównoważonej mobilności miejskiej.

Rzeszów

Nowy mural upamiętniający Tadeusza Nalepę [ZDJĘCIA]

RZESZOW. Malowidło powstało na ścianie o powierzchni 210 m2, na budynku przy ulicy Hetmańskiej 43. To właśnie w tym bloku Tadeusz Nalepa mieszkał w latach 1945 – 1955.

Rzeszów

Nowy parking przy lotnisku w Jasionce już otwarty

RZESZÓW/JASIONKA. Parking przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka zyskał dodatkowe 458 miejsc. Tym samym pojemność dotychczasowego zwiększyła się o ponad 50 procent.

Reklama