Rzeszów - Środa, 17.09.2025
Reklama

Od 25 maja otwarte szkoły w Rzeszowie

Dodano: 22.05.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od poniedziałku, 25 maja br. uczniowie klas I-III mogą uczestniczyć w zajęciach opiekuńczo–wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych. Będą również konsultacje dla uczniów klas VIII.

W środę w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której władze miasta przedstawiły wyniki ankiety dotyczącej zainteresowania rodziców powrotem ich dzieci do szkół. Podobną ankietę przeprowadzono wśród rodziców dzieci uczęszczających do miejskich żłobków i przedszkoli.

Niecałe 18% rodziców zadeklarowało chęć powrotu ich dzieci do szkoły. Najwięcej chętnych było w Szkole Podstawowej nr 16 (52%). Natomiast w Szkole Podstawowej nr 34 na osiedlu Matysówka nie zgłosił się żaden uczeń.

Zajęcia w szkołach będą odbywały się w oparciu o wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej. W klasie zgodnie z wytycznymi może przebywać jednocześnie 12 dzieci (w razie konieczności +2).
Reklama
Świetlice czynne będą czynne od godz. 6:30 do 17:00. Dzieci które będą uczestniczyły w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych, będą również korzystały z zajęć dydaktycznych, prowadzonych przesz nauczycieli przebywających na miejscu. Natomiast te dzieci, które pozostaną w domach nadal będą mogły korzystać z nauczania zdalnego.

Od przyszłego tygodnia będą również organizowane konsultacje z nauczycielami dla uczniów klas  VIII. W tym przypadku zainteresowanie rodziców było znacznie większe, bo aż 60% wyraziło chęć skorzystania z tej opcji. Konsultacje będą od bywałe się w dwóch formach: na miejscu w szkole oraz zdalnie.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Coraz rzadziej wybieramy się do muzeów, choć zbiorów przybywa

PODKARPACIE. Liczba zwiedzających w ub. roku była o 36,2 tys. mniejsza niż w 2017 roku.    

Rzeszów

Autobusy MPK dowiozą mieszkańców na koncert Jednego Serca Jednego Ducha i Wschód Kultury

RZESZÓW. Koncert jednego Serca jednego Ducha odbędzie się 20 czerwca, natomiast Wschód Kultury rozpocznie się 21 czerwca.

Rzeszów

Trwa sesja Rady Miasta. Czy radni przyznają prezydentowi absolutorium?

RZESZÓW. Porządek obrad zapowiada długą debatę radnych. Wśród tematów: absolutorium, dopłaty dla mieszkańców oraz projekt uchwały zwiększający ceny biletów komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Rzeszowska policja publikuje wizerunek złodzieja roweru

RZESZÓW. Kradzieży roweru marki kross dokonano 8 kwietnia. 

Rzeszów

Jutro zapadnie decyzja odnośnie absolutorium dla prezydenta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca

RZESZÓW. Już jutro podczas sesji Rady Miasta przez radnymi głosowanie w sprawie przyznania absolutorium dla prezydenta Rzeszowa. 

Rzeszów

Kursy autobusów miejskich w Boże Ciało

RZESZÓW. Będą dodatkowe kursy na lotnisko.

Rzeszów

Miasto dopłaci do zbiorników na deszczówkę? Zdecydują radni

RZESZÓW. Ratusz chce uruchomić program dopłat do instalacji przydomowych zbiorników na wodę deszczową.

Rzeszów

Rzemiosło IT 2019 już za nami: 320 uczestników i 12 prelegentów

25 maja w malowniczym Bristol Tradition & Luxury Hotel położonym w centrum starówki rzeszowskiej odbyła się konferencja Rzemiosło IT, jedyne tego typu programistyczne wydarzenie w Polsce wschodniej poświęcone tematyce „ Software Craftsmanship”.

Reklama