Rzeszów - Czwartek, 19.06.2025
Reklama

Od 25 maja otwarte szkoły w Rzeszowie

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od poniedziałku, 25 maja br. uczniowie klas I-III mogą uczestniczyć w zajęciach opiekuńczo–wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych. Będą również konsultacje dla uczniów klas VIII.

W środę w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której władze miasta przedstawiły wyniki ankiety dotyczącej zainteresowania rodziców powrotem ich dzieci do szkół. Podobną ankietę przeprowadzono wśród rodziców dzieci uczęszczających do miejskich żłobków i przedszkoli.

Niecałe 18% rodziców zadeklarowało chęć powrotu ich dzieci do szkoły. Najwięcej chętnych było w Szkole Podstawowej nr 16 (52%). Natomiast w Szkole Podstawowej nr 34 na osiedlu Matysówka nie zgłosił się żaden uczeń.

Zajęcia w szkołach będą odbywały się w oparciu o wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej. W klasie zgodnie z wytycznymi może przebywać jednocześnie 12 dzieci (w razie konieczności +2).
Reklama
Świetlice czynne będą czynne od godz. 6:30 do 17:00. Dzieci które będą uczestniczyły w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych, będą również korzystały z zajęć dydaktycznych, prowadzonych przesz nauczycieli przebywających na miejscu. Natomiast te dzieci, które pozostaną w domach nadal będą mogły korzystać z nauczania zdalnego.

Od przyszłego tygodnia będą również organizowane konsultacje z nauczycielami dla uczniów klas  VIII. W tym przypadku zainteresowanie rodziców było znacznie większe, bo aż 60% wyraziło chęć skorzystania z tej opcji. Konsultacje będą od bywałe się w dwóch formach: na miejscu w szkole oraz zdalnie.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wypadek na drodze krajowej w Krasnem. Jeden z kierowców trafił do szpitala

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 94.

Rzeszów

Ruszył przetarg na projekt dwupoziomowego skrzyżowania na rondzie Pobitno

RZESZÓW. Projekt ma być gotowy do 30 listopada 2019 roku.

Rzeszów

Polska Grupa Zbrojeniowa przejmie Zakłady Napędów Lotniczych Pratt&Whitney Rzeszów

RZESZÓW. Porozumienie jest rezultatem prowadzonych od wielu miesięcy rozmów.

Rzeszów

Czy drzewa owocowe znajdą się w przestrzeni miejskiej?

RZESZÓW. Po ostatniej sesji Rady Miasta wpłynęła interpelacja podpisana przez 13 radnych. 

Rzeszów

Policjanci z Trzebowniska zatrzymali 25-letniego złodzieja. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie

RZESZÓW. 25-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty za kradzieże i włamania.

Rzeszów

35-latek z Rzeszowa podejrzany o dokonanie kilku oszustw na księżach

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa w Łańcucie nadzoruje postępowanie przygotowawcze przeciwko 35 – letniemu mieszkańcowi Rzeszowa Dawidowi L.

Rzeszów

Znamy datę konsultacji dotyczących utworzenia nowego osiedla

RZESZÓW. Konsultacje dotyczące utworzenia nowego osiedla o nazwie „Miłocin – św. Huberta” odbędą się 10 i 11 marca.

Reklama