Rzeszów - Niedziela, 09.11.2025
Reklama

Od 6 listopada zmiana organizacji ruchu w centrum Rzeszowa

Dodano: 02.11.2023 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Od najbliższego poniedziałku, 6 listopada zmieni się organizacja ruchu w ścisłym centrum miasta. Zamknięty zostanie przejazd przez skrzyżowanie ul. Grunwaldzkiej z ul. Matejki.

Od dwóch tygodni trwa przebudowa ul. Grunwaldzkiej. Na pierwszym etapie inwestycji, wykonawca wymienia wyeksploatowane sieci podziemne. Roboty rozpoczęły się przy skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z Kościuszki i stopniowo przesuwają się w kierunku północnym. W związku z tym w poniedziałek (6 listopada) w centrum Rzeszowa zmieni się organizacja ruchu. Zamknięte zostanie skrzyżowanie przebudowywanego deptaka i ul. Matejki, gdzie rozpoczną się roboty.

Samochody jadące ul. Słowackiego w kierunku Rynku będą mogły dojechać tylko do wysokości ratusza. W związku z tym zalecane jest, dla jadących w tym kierunku, skręcanie na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Króla Kazimierza w prawo.

Dla kierowców wjeżdżających do śródmieścia od strony al. Cieplińskiego zalecane jest korzystanie z ulic Moniuszki i Sokoła.

Ulica Grunwaldzka jest ostatnią częścią miejskiego deptaka, która czekała na remont. Jej przebudowa zakończy się w drugiej połowie przyszłego roku. Zakres prac jest bardzo duży. Najdroższą częścią tego zadania będzie przebudowa instalacji podziemnych. Przebudowane i remontowane będą m.in. kanalizacja sanitarna i deszczowa, sieci wodociągowa i gazowa. Przebudowane będzie także oświetlenie uliczne – zamontowane zostaną energooszczędne oprawy LED.
Reklama
W ramach przebudowy wymieniona zostanie także nawierzchnia deptaka. Zniknie betonowa kostka brukowa. Na odcinku Grunwaldzkiej od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Kopernika, zgodnie z zaleceniem konserwatora zabytków, ułożona zostanie szara kamienna kostka, natomiast na odcinku od ul. Kopernika do ul. Sobieskiego płyty granitowe o wymiarach 30 na 60 cm. Takie same płyty przed kilku laty zostały położone na innym rzeszowskim deptaku - ul. Kościuszki.

Inwestycja obejmie także przebudowę placu przed budynkiem Uniwersytetu Rzeszowskiego. Na ul. Grunwaldzkiej, w ramach przebudowy, pojawią się też nowe drzewa. Nowymi elementami w przestrzeni deptaka będą parklety, które ustawione zostaną na placu przy skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Bernardyńskiej. Projekt zakłada także stworzenie Pomnika Bitwy Grunwaldzkiej w jego historycznym miejscu (rejon studni przy skrzyżowaniu z ul. Bernardyńską) w formie wyniesionego monumentu z czarnego granitu z inskrypcją.

Inwestycję wycenioną na 13,681 mln zł realizuje firma OBO Polska z Rzeszowa.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jakie są najpopularniejsze marki samochodów na ulicach Rzeszowa?

RZESZÓW. Najczęściej właścicielami pojazdów rejestrowanych w Rzeszowie są mężczyźni, lubujący się w głównej mierze w samochodach typu hatchback. W głównej mierze rzeszowianie decydują się na zakup samochodów pochodzących z Polski.

Rzeszów

Gang sutenerów, schwytanych przez CBŚP w Rzeszowie, stanie przed Sądem

RZESZÓW, KRAKÓW. Dzięki działaniom funkcjonariuszy  Zarządu CBŚP w Rzeszowie w grudniu 2018 r. udało się rozbić tą przestępczą organizację i zatrzymać wszystkich jej członków.

Rzeszów

Park na Zalesiu będzie wyremontowany. Miasto ma projekt. Realizacja w przyszłym roku

RZESZÓW. Realizacja inwestycji możliwa będzie dopiero w przyszłym roku.

Rzeszów

Asseco Resovia rozpoczyna przygotowania przed sezonem 2019/2020

RZESZÓW. Dziesięciu siatkarzy Asseco Resovii spotkało się w poniedziałek. 

Rzeszów

Na pasie startowym lotniska w Jasionce odbędzie się wyścig rowerowy

RZESZÓW. Aktualnie trwają zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona.

Rzeszów

Ruszyła rewitalizacja parku przy ul. Dąbrowskiego [FOTO]

RZESZÓW. Dopiero po drugim przetargu udało się wyłonić zwycięską firmę.

Rzeszów

Centrum Wspinaczkowe FlyWall. Nowy obiekt na sportowej mapie Rzeszowa

RZESZÓW. Już 17 sierpnia oficjalne otwarcie Centrum Wspinaczkowego

Rzeszów

Piknik charytatywny dla schroniska „Kundelek”. Akcja odbędzie się na rzeszowskich Bulwarach

RZESZÓW. Piknik charytatywny rozpocznie się 25 sierpnia 2019 r. o godz. 12.00 na rzeszowskich Bulwarach.

Reklama