Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

Od 6 listopada zmiana organizacji ruchu w centrum Rzeszowa

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Od najbliższego poniedziałku, 6 listopada zmieni się organizacja ruchu w ścisłym centrum miasta. Zamknięty zostanie przejazd przez skrzyżowanie ul. Grunwaldzkiej z ul. Matejki.

Od dwóch tygodni trwa przebudowa ul. Grunwaldzkiej. Na pierwszym etapie inwestycji, wykonawca wymienia wyeksploatowane sieci podziemne. Roboty rozpoczęły się przy skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z Kościuszki i stopniowo przesuwają się w kierunku północnym. W związku z tym w poniedziałek (6 listopada) w centrum Rzeszowa zmieni się organizacja ruchu. Zamknięte zostanie skrzyżowanie przebudowywanego deptaka i ul. Matejki, gdzie rozpoczną się roboty.

Samochody jadące ul. Słowackiego w kierunku Rynku będą mogły dojechać tylko do wysokości ratusza. W związku z tym zalecane jest, dla jadących w tym kierunku, skręcanie na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Króla Kazimierza w prawo.

Dla kierowców wjeżdżających do śródmieścia od strony al. Cieplińskiego zalecane jest korzystanie z ulic Moniuszki i Sokoła.

Ulica Grunwaldzka jest ostatnią częścią miejskiego deptaka, która czekała na remont. Jej przebudowa zakończy się w drugiej połowie przyszłego roku. Zakres prac jest bardzo duży. Najdroższą częścią tego zadania będzie przebudowa instalacji podziemnych. Przebudowane i remontowane będą m.in. kanalizacja sanitarna i deszczowa, sieci wodociągowa i gazowa. Przebudowane będzie także oświetlenie uliczne – zamontowane zostaną energooszczędne oprawy LED.
Reklama
W ramach przebudowy wymieniona zostanie także nawierzchnia deptaka. Zniknie betonowa kostka brukowa. Na odcinku Grunwaldzkiej od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Kopernika, zgodnie z zaleceniem konserwatora zabytków, ułożona zostanie szara kamienna kostka, natomiast na odcinku od ul. Kopernika do ul. Sobieskiego płyty granitowe o wymiarach 30 na 60 cm. Takie same płyty przed kilku laty zostały położone na innym rzeszowskim deptaku - ul. Kościuszki.

Inwestycja obejmie także przebudowę placu przed budynkiem Uniwersytetu Rzeszowskiego. Na ul. Grunwaldzkiej, w ramach przebudowy, pojawią się też nowe drzewa. Nowymi elementami w przestrzeni deptaka będą parklety, które ustawione zostaną na placu przy skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Bernardyńskiej. Projekt zakłada także stworzenie Pomnika Bitwy Grunwaldzkiej w jego historycznym miejscu (rejon studni przy skrzyżowaniu z ul. Bernardyńską) w formie wyniesionego monumentu z czarnego granitu z inskrypcją.

Inwestycję wycenioną na 13,681 mln zł realizuje firma OBO Polska z Rzeszowa.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trwa trzyetapowy remont ul. Wieniawskiego. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

RZESZÓW. Prace mają potrwać do 29 maja 2020 roku. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

Rzeszów

30 marca „Godzina dla Ziemi WWF”. Gdzie w Rzeszowie zgaśnie światło?

RZESZÓW. Godzina dla Ziemi WWF to jedna z największych akcji ekologicznych.

Rzeszów

Znamy zwycięzców IV edycji konkursu web.Master podkarpacki

RZESZÓW. Jakub Grzywacz ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu oraz Bartosz Słysz z Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie okazali się najlepsi w swoich kategoriach.

Rzeszów

Wychowanek Stali w składzie reprezentacji Polski na mecz z Resztą Świata na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. W naszej drużynie pojedzie m.in. Jarosław Hampel, Wiktor Lampart oraz Janusz Kołodziej.

Rzeszów

Łącznik ul. Lubelskiej z ul. Warszawską ma być gotowy w pierwszej połowie maja

RZESZÓW. „Trwają prace, które zakończą się w pierwszej połowie maja” – wyjaśniał Andrzej Świder.

Rzeszów

W Rzeszowie uhonorowano najlepszych sportowców Podkarpacia

RZESZÓW. Uroczystość odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Rzeszów

Zakończono kolejną akcję sprzątania brzegów Wisłoka. Tym razem zebrano ok. 150 worków

RZESZÓW. Uczestnikom udało się zebrać więcej śmieci niż poprzednio.

Rzeszów

Znamy termin meczu Asseco Resovii Rzeszów o 7. miejsce PlusLigi

RZESZÓW. Rywalizację rozpocznie się w hali Podpromie, w poniedziałek 1 kwietnia o godz. 20:30.

Reklama