Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

Od 7 lutego ograniczenie czasowe dla samochodów ciężarowych na ul. Podkarpackiej

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Już w najbliższy czwartek zostanie wprowadzone ograniczenie tonaży dla samochodów ciężarowych. Ratusz tłumaczy, że jednym z powodów jest bezpieczeństwo.

Od czwartku 7 lutego w godz. 6.00 – 22.00 na ul. Podkarpackiej, na odcinku rondo w Zwięczycy do skrzyżowania z Powstańców W-wy, zostaje wprowadzone ograniczenie tonaży dla samochodów ciężarowych do 8 ton.

„Chodzi o bezpieczeństwo. Kierowcy ciężarowej rozjeżdżają drogi. Chcemy wyrzucić ruch z centrum miasta” – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Ograniczenie będzie obowiązywało w obydwu kierunkach. Ciężarówki będą mogły się poruszać przez łącznik S-19 do autostrady.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy ul. Bałtyckiej powstanie nowe osiedle

RZESZÓW. Na osiedlu „Przyszłość” zostanie stworzony kompleks 8 budynków mieszkalno-usługowych o zróżnicowanej ilości kondygnacji od 5 do 15. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na październik br.

Rzeszów

Projekt PiS odnośnie placu targowego odchodzi w niebyt

RZESZÓW. Wniosek o usunięcie punktu wystosował Tomasz Kamiński, radny Rozwoju Rzeszowa.

Rzeszów

Ośmiu kierowców komunikacji miejskiej nie stawiło się do pracy. Ucierpieli pasażerowie linii 0A i 19

RZESZÓW. Z powodu niespodziewanej nieobecności kierowców w pracy nie wykonano siedmiu kursów.

Rzeszów

Krystyna Wróblewska chce wprowadzenia darmowej komunikacji w godzinach szczytu

RZESZÓW. Konferencja prasowa w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Hetmańskiej 9 odbyła się w związku z wczorajszymi obchodami dnia bez samochodu

Rzeszów

Zbigniew Ziobro w Rzeszowie. Spotkanie dotyczyło przekazania Zamku Lubomirskich

RZESZÓW. W zamian za zamek miasto oddaje na rzecz Ministerstwa Sprawiedliwości tereny przy ul. Dołowej o powierzchni około 1,1 ha.

Rzeszów

Oficjalne inauguracje roku akademickiego na rzeszowskich uczelniach

RZESZÓW. Najwcześniejszą inaugurację roku akademickiego 2019/2020 organizuje Uniwersytet Rzeszowski.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc zarzuca TVP Rzeszów „wybiórcze relacjonowanie ważnych wydarzeń”

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa ponownie napomina TVP Rzeszów. 

Reklama