Rzeszów - Czwartek, 26.03.2026
Reklama

Od dziś zakaz parkowania w rejonie ratusza

Dodano: 22.06.2021 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek wprowadził zakaz parkowania w rejonie rzeszowskiego ratusza. - Teren przy ratuszu ma być przestrzenią publiczną, dla mieszkańców, spacerowiczów - mówi Fijołek.

Od wtorku, w okolicach ratusza obowiązuje zakaz parkowania. Dotyczy on wszystkich, także prezydenta miasta.  Sprzed zabytkowego budynku zniknęły także służbowe samochody Urzędu Miasta Rzeszowa.

- Przestrzeń przy ratuszu powinna służyć mieszkańcom. Nie mogą jej zastawiać samochody. Dlatego też zadecydowałem o tym, aby wprowadzić zakaz parkowania aut zarówno przed ratuszem jak i za nim – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Nie wykluczone, że już wkrótce z kolejnych miejsc w ścisłym centrum miasta, znikną samochody. Prezydent bierze obecnie pod uwagę teren przy ul. Słowackiego. Chodzi o odcinek po prawej stronie ulicy (patrząc w kierunku ul. Szopena), pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Kościuszki a wjazdem na parking przy hotelu Metropolitan.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nightskating. W sobotę ulicami Rzeszowa przejadą rolkarze

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Od nafty do leda”, a posiadacze najbardziej kreatywnych przebrań nawiązujących do motywu światła otrzymają atrakcyjne nagrody.

Rzeszów

Rozbudowa ul. Zygmunta I Starego na ukończeniu

RZESZÓW. Prace zakończą się wcześniej niż zakładano. Na przebudowywanym odcinku ulicy ułożono ostatnią warstwę nowej nawierzchni.

Rzeszów

Skrzyżowanie ulic Lwowskiej i Mieszka I będzie przebudowane

RZESZÓW. We wtorek nastąpiło przekazanie terenu wykonawcy robót. Powstanie tam m.in. sygnalizacja świetlna.

Rzeszów

Jak działa komunikacja miejska w Rzeszowie? Dni Otwarte ZTM

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, 16 września 2022 r. w godzinach 9:00 – 14:00 w siedzibie ZTM przy ul. Trembeckiego 3 w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie uruchomiono Punkt Informacji Oświatowej

RZESZÓW. Punkt działa przy ul. Gałęzowskiego 2. Powstał w ramach współpracy Urzędu Miasta Rzeszowa z Funduszem Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF.

Rzeszów

Dwie rzeszowskie szkoły zostaną rozbudowane

RZESZÓW. Budynek SP 13 zyska nowe skrzydło z halą sportową. Z kolei „elektronik” szykuje się do budowy nowego budynku.

Rzeszów

Trwa budowa pumptracka na Bulwarach. Będzie gotowy jesienią

RZESZÓW. Obiekt powstaje w rejonie Stadionu Miejskiego „Stal”.

Rzeszów

Ul. Jagiellońska częściowo zamknięta dla samochodów

RZESZÓW. Od najbliższego piątku ul. Jagiellońska zostanie częściowo zamknięta dla ruchu samochodowego.

Reklama