Rzeszów - Wtorek, 16.12.2025
Reklama

Od dzisiaj po 22.00 nie kupisz alkoholu na Śródmieściu

Dodano: 01.02.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Z dniem 1 lutego w życie wchodzi uchwała o ograniczeniu sprzedaży alkoholu na os. Śródmieście w Rzeszowie. Zgodnie z jej treścią po godzinie 22.00 sklepy i punkty monopolowe zobowiązane są do zakazu sprzedaży.

W rozmowach prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami Śródmieścia, Ci niejednokrotnie zaznaczali problem jaki wynika ze sprzedaży alkoholu na terenie osiedli.

Wg. ich relacji osoby po spożyciu traktują każdy zaułek jak toaletę a poziom kultury sprawia, że często boją się puszczać swoje dzieci same do pobliskich pergoli.

W odpowiedzi na prośby mieszkańców, na sesji Rady Miasta (w grudniu) pojawił się projekt uchwały mówiący o zakazie sprzedaży alkoholu na os. Śródmieście od godziny 22.00 do 06.00. Radni pomysł zaakceptowali.

Dodatkowo w trakcie obrad zaakceptowano poprawkę mówiącą o tym, aby uchwała w życie weszła z dniem 1 lutego br., tak aby właściciele lokali mogli się należycie przygotować na zmianę.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Największe w regionie targi dla miłośników pięknych ogrodów i wnętrz

RZESZÓW. W ciągu dwóch poprzednich edycji targi aranżacji wnętrz odwiedziło ok. 10 tysięcy osób, a targi ogrodnicze niespełna 14 tys.

Rzeszów

11 i 12 listopada drobne korekty w rozkładzie autobusów miejskich

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego informuje o zmianie rozkładu jazdy dwóch linii oraz dodatkowym kursie.

Rzeszów

Dzień Pluszowego Misia z Fundacją Mam Marzenie. Zebrane maskotki, gry i zabawki trafią do szpitali

RZESZÓW, PODKARPACIE. Pluszaki będzie można oddawać m.in. w klasztorze o. Dominikanów w Rzeszowie.

Rzeszów

W okolicach Lisiej Góry wyłowiono ciało starszego mężczyzny

RZESZÓW. Zwłoki mężczyzny odkryto około godz. 10.

Rzeszów

Trzy wypadki z udziałem pieszych na ulicach Rzeszowa. Doszło do nich niemal w tym samym czasie

RZESZÓW. Do wszystkich trzech wypadków doszło niemal o jednej porze, pomiędzy 16.10 a 16.40.

Rzeszów

7. PKO Bieg Niepodległości w Rzeszowie. Jest szansa na rekord frekwencji [TRASA]

RZESZÓW. Do tegorocznego biegu zgłosiło się prawie 2000 osób. Jeżeli wszystkie dobiegną do mety, padnie rekord frekwencji rzeszowskiego biegu.

Rzeszów

Wypadek na ul. Krakowskiej. Kierowcy trafili do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło dzisiaj około godz. 7.50.

Reklama