Rzeszów - Sobota, 23.08.2025
Reklama

Od nowego roku akademickiego Politechnika uruchamia siedem kierunków w j. angielskim

Dodano:

fot. Politechnika Rzeszowska
fot. Politechnika Rzeszowska
RZESZÓW. Od nowego roku akademickiego Politechnika Rzeszowska uruchamia siedem kierunków studiów I stopnia w języku angielskim.

Od roku akademickiego 2019/2020 studia w języku angielskim będą prowadzone na wszystkich wydziałach Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza. Będą to kierunki: budownictwo; mechatronika; biotechnologia; inżyniera chemiczna i procesowa; elektrotechnika; matematyka oraz zarządzanie.

Studia w języku angielskim będą prowadzone według tego samego programu i efektów kształcenia jak kierunki, które obecnie są realizowane w języku polskim. Jest to oferta zarówno dla kandydatów z zagranicy jak i kandydatów z Polski.

„Mam nadzieję, że kierunki studiów w języku angielskim przyciągną do naszej uczelni studentów, którzy wybiorą tu pełny cykl kształcenia, jak również kolejnych studentów z programu Erasmus, co w rezultacie zwiększy liczbę studentów Politechniki delegowanych do uczelni partnerskich” – mówi prof. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. współpracy międzynarodowej Politechniki Rzeszowskiej.
Reklama
Przedstawiciele władz uczelni dodają, że Politechnika Rzeszowska chce pójść śladem takich miast jak Warszawa, Kraków, Gdańsk czy Wrocław, w których studiuje wiele osób z zagranicy. Ale liczą też, że kierunki angielskojęzyczne zainteresują również polskich maturzystów.

„Ukończenie studiów w języku angielskim to atut na rynku pracy. Studenci kierunków angielskojęzycznych otrzymają fachową wiedzę i wykształcenie oraz będą mieli przy okazji świetną okazję do doskonalenia znajomości specjalistycznego języka angielskiego. To też poszerza im możliwości uczestnictwa w zagranicznych stażach i dalszy rozwój kariery zawodowej”  – mówi dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, prorektor ds. kształcenia Politechniki Rzeszowskiej.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Znamy datę konsultacji dotyczących utworzenia nowego osiedla

RZESZÓW. Konsultacje dotyczące utworzenia nowego osiedla o nazwie „Miłocin – św. Huberta” odbędą się 10 i 11 marca.

Rzeszów

Obchody 100. rocznicy śmierci płk. Leopolda Lisa-Kuli 5 i 7 marca w Rzeszowie

RZESZÓW. Podczas obchodów „Orlęta” Związku Strzeleckiego oraz młodzież strzelecka złoży uroczyste przyrzeczenie.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów ogrywa Jastrzębski Węgiel w trzech setach

RZESZÓW. Najlepszym zawodnikiem pojedynku wybrany został Jakub Jarosz.

Rzeszów

Nagroda Ministra Inwestycji i Rozwoju dla studenta PRz za najlepszą rozprawę doktorską

RZESZÓW. Zwycięska rozprawa doktorska dotyczyła technologii wzmacniania konstrukcji betonowych przy użyciu wstępnie naprężanych taśm kompozytowych.

Rzeszów

Głos rzeszowskiej kurii w sprawie odwołanego spektaklu

RZESZÓW. Poznaliśmy stanowisko Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie w sprawie spektaklu Pawła Passiniego #chybanieja.

Rzeszów

130 pożarów traw w ciągu ostatniej doby na Podkarpaciu. Jeden z największych miał miejsce w Rzeszowie

RZESZÓW, PODKARPACIE. 14 hektarów nieużytków spłonęło w Rzeszowie przy ul Beskidzkiej.

Rzeszów

Matysówka została 31 osiedlem Rzeszowa. Kolejnym Miłocin?

RZESZÓW. teraz czas na zatwierdzenie statutu osiedla oraz przeprowadzenie wyborów do rady osiedla.

Rzeszów

Studenci skorzystają z symulatora wirtualnej sceny zbrodni. W planach symulator ataku terrorystycznego

RZESZÓW. Program „Wirtualnej sceny zbrodni” obejmuje dwa oddzielne scenariusze.

Reklama