Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

Od września nowe połączenia z lotniska w Jasionce

Dodano: 16.04.2021 r.

fot. Robert_Neumann / Materiały prasowe
fot. Robert_Neumann / Materiały prasowe
RZESZÓW. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka od września uruchamia nowe połączenia międzynarodowe. Samolotami linii Wizzair polecimy do Oslo i Londynu.
 
Po kilku latach wracają loty z podrzeszowskiego lotniska do stolicy Norwegii. Samoloty linii Wizzair będą latały z Jasionki do portu lotniczego w Torp dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele.
 
Z kolei połączenie z portem lotniczym Londyn-Luton będzie realizowane trzy razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek), dzięki czemu częstotliwość lotów z Rzeszowa na tej popularnej trasie zwiększy się do sześciu tygodniowo.
 
Obie trasy będą obsługiwane przez samoloty Airbus A-320 lub A-321.
 
- Cieszę się, że rozpoczęta w grudniu ubiegłego roku współpraca z Wizz Air przynosi kolejne owoce w postaci nowych tras. Od dłuższego czasu zabiegaliśmy o ponowne połączenie Podkarpacia z Norwegią, gdzie regularnie podróżują setki mieszkańców nie tylko naszego regionu, ale także Małopolski, Lubelskiego i Świętokrzyskiego - mówi Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. - Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów uzupełniliśmy także naszą siatkę połączeń z aglomeracją londyńską. Wierzę, że obie trasy będą cieszyć się dużą popularnością, również wśród zagranicznych turystów odwiedzających nasz region. Oczywiście końcowy sukces jest uzależniony od rozwoju sytuacji epidemiologicznej.
 
Reklama
- Dziś z radością przedstawiamy nowe trasy z Rzeszowa do Londynu i Oslo. Jesteśmy przekonani, że dostarczą one mieszkańcom południowo-wschodniej Polski jeszcze więcej możliwości bezpiecznego podróżowania. Oferujemy możliwie najniższe taryfy i doskonałą obsługę na pokładzie. Dzięki wdrożonym procedurom, pasażerowie mogą czuć się bezpiecznie i komfortowo - podkreśla Paulina Gosk, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

ZTM uruchamia dodatkowe kursy autobusów na Rzeszowskie Juwenalia

RZESZÓW. W piątek i sobotę, 8 i 9 maja, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zwiększy częstotliwość kursowania kilku linii autobusowych. Powodem są 31. Rzeszowskie Juwenalia, na których organizatorzy spodziewają się tłumów.

Rzeszów

W parku na osiedlu Krakowska Południe pojawią się nowe atrakcje dla dzieci

RZESZÓW. Ponad 6-metrowa rakieta, tyrolka o długości ok 21 metrów i bujak – między innymi te elementy wzbogacą zielone tereny rekreacyjne na osiedlu Krakowska Południe. Ratusz wyłonił wykonawcę inwestycji. To zadanie wybrali...

Rzeszów

Blisko 100 wystawców z lokalnymi produktami w Parku Papieskim. Zbliża się 21. edycja Podkarpackiego Bazarku

RZESZÓW. Sery, chleby, owoce i warzywa, miody, rękodzieło i prawie 100 wystawców pojawi się na parkingu Parku Papieskiego. To już dwudziesta pierwsza edycja wydarzenia, które od kilku sezonów na stałe wpisało się...

Rzeszów

Majowa zbiórka odzieży i tekstyliów. Pojazdy MPGK ruszają w trasę po Rzeszowie

RZESZÓW. W dniach 11–15 maja 2026 r. w Rzeszowie będzie prowadzona obwoźna zbiórka tekstyliów i odzieży. Samochody MPGK zaparkują w kilkunastu lokalizacjach.

Rzeszów

Nowa droga połączy ulice Ropczycką z Tarnowską. Przekazano plac budowy

RZESZÓW. Około 200 metrów długości i 7,2 m szerokości będzie miała nowa droga, która połączy ul. Ropczycką z ulicą Tarnowską. Inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w tej części miasta oraz ułatwienie...

Rzeszów

Nowy most w Woli Rafałowskiej już służy mieszkańcom

RZESZÓW. Tuż przed długim weekendem majowym odbyło się oficjalne otwarcie nowego mostu w Woli Rafałowskiej w gminie Chmielnik. Mieszkańcy zyskali bezpieczniejszy i wygodniejszy przejazd przez potok Rafałowski.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami Śródmieścia

RZESZÓW. W najbliższy czwartek odbędzie się kolejne spotkanie Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka z cyklu „Rzeszów To My". Tym razem włodarz miasta porozmawia z mieszkańcami osiedla Śródmieście.

Rzeszów

Święto Paniagi 2026. Centrum Rzeszowa zamieni się w tętniącą życiem przestrzeń spotkań [PROGRAM]

Jak co roku, 3. maja, Święto Paniagi wypełni miasto energią, kolorami i dźwiękami kultury. Centrum Rzeszowa zamieni się w tętniącą życiem przestrzeń spotkań, gdzie mieszkańcy i turyści będą mogli wziąć udział w...

Reklama