Rzeszów - Środa, 25.06.2025
Reklama

Od września rusza nowe połączenie z Jasionki

Dodano: /

 Fot. Maciej Terpiński / port lotniczy Rzeszów-Jasionka
Fot. Maciej Terpiński / port lotniczy Rzeszów-Jasionka

RZESZÓW/JASIONKA. Mediolan to drugi włoski kierunek z podrzeszowskiego lotniska. Nowe połączenie startuje 10 września. Trasę będzie obsługiwał niskokosztowy Wizz Air.

– Włochy rewelacyjnie sprawdzają się w przypadku Rzymu, dokąd latają prawie pełne samoloty, a Mediolan to miasto nie tylko turystyki, ale też sportu, mody i biznesu, więc możemy spodziewać się świetnego zainteresowania tym kierunkiem przez cały rok – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Bezpośrednie rejsy z Rzeszowa do Mediolanu będą realizowane dwa razy w tygodniu – we wtorki i w soboty. Do tej pory, w sezonie zimowym połączenie to oferował LOT. Teraz trasę przejmuje niskokosztowy Wizz Air. Lot trwać będzie nieco ponad dwie godziny.

Airbusy Wizzaira wylatywać będą z portu Malpensa (największe z trzech lotnisk aglomeracji Mediolanu) o 14.05, przylot do Jasionki zaplanowany jest na 16.10. Po krótkim postoju samolot wystartuje z lotniska im. Rodziny Ulmów o 16.45, by zameldować się w Italii o 18.55.

Mediolan to 29. kierunek dostępny z Rzeszowa w sezonie letnim. Ceny biletów na tej trasie zaczynają się od 109 zł i są już dostępne na stronie wizzair.com


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Koreański Sacheon kolejnym miastem partnerskim Rzeszowa? Póki co trwają rozmowy

RZESZÓW. Władze miasta podróż do Korei południowej planują na wiosnę.

Rzeszów

PKS Rzeszów przywróci pięć kursów, które wcześniej miały zostać zawieszone

RZESZÓW. PKS Rzeszów dogadał się z samorządami gmin i przywróci pięć linii, które miały być zawieszone od 1 grudnia.

Rzeszów

Miejska sieć ciepłownicza skorzysta z pomocy finansowej PGE Energia Ciepła

RZESZÓW. PGE Energia Ciepła  z Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Rzeszowie zainwestuje 9,5 mln zł w rozwój ciepła sieciowego w Rzeszowie.

Rzeszów

„Walczymy w interesie mieszkańców”. Śmieciarki w formie protestu spowolnią ruch w Rzeszowie?

RZESZÓW. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że taki protest może odbyć się 9 grudnia br.

Rzeszów

Przetarg na obwodnice południową ma szansę ruszyć w przyszłym roku

RZESZÓW. Wczoraj dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska podpisał postanowienie uzgadniające warunki realizacji przedsięwzięcia.

Reklama