Rzeszów - Środa, 09.07.2025
Reklama

Odwołana wystawa fotografii Chrisa Niedenthala odbędzie się w innym miejscu

Dodano:

fot. Chris Niedenthal "Tu i teraz" / Materiały organizatorów Rzeszowskiego Festiwalu Fotografii
fot. Chris Niedenthal "Tu i teraz" / Materiały organizatorów Rzeszowskiego Festiwalu Fotografii
RZESZÓW. Dyrekcja rzeszowskiego „plastyka” odwołała wystawę fotografii Chrisa Niedenthala. Organizatorzy znaleźli nowe miejsce.

Szerokim echem w mediach rzeszowskich, jak i ogólnopolskich odbiła się sprawa odwołania wystawy fotografii Chrisa Niedenthala „Tu i Teraz”, która miała obyć się w Galerii Miejskiej Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie.

Wystawa, którą zaplanowano na 15 października w ramach „Rzeszowskiego Weekendu Fotografii”, została odwołana przez dyrekcję szkoły ze względu na „treści polityczne”.

"Informujemy, że z powodu zawartych treści politycznych wystawa Chrisa Niedenthala nie może zostać pokazana w Galerii Miejskiej Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie" – tłumaczy wicedyrektorka szkoły w piśmie udostępnionym przez organizatorów Rzeszowskiego Weekendu Fotografii na profilu społecznościowym.  

Organizatorzy wydarzenia nie kryli zdziwienia taką decyzją.

„Bardzo poważnie zastanawialiśmy się, co z tym zrobić. Mogliśmy schować do szuflady i zapomnieć, jednak mimo wszystko uważamy że nie można reagować obojętnością na tego rodzaju decyzje. Dziś dotykają one innych - w tym przypadku niestety Chris Niedenthal, którego wystawę "TU i TERAZ" planowaliśmy otworzyć w ubiegłym tygodniu w ramach II Rzeszowski Weekend Fotografii. Jutro podobna sytuacja może spotkać nas samych...” – napisali na profilu społecznościowym o wydarzenia. „Fotografia, którą konsekwentnie pokazujemy w naszym mieście przez ostatnich kilka lat to nie polityka.” – tłumaczą.
Reklama
W związku z zaistniałą sytuacją, organizatorzy Rzeszowskiego Weekendu Fotografii postanowili zaprezentować zdjęcia Chrisa Niedenthala w innym miejscu i czasie. Jak udało nam się dowiedzieć, wystawę „Tu i Teraz” będzie można zobaczyć od 18 listopada do 31 grudnia 2020 r. w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa.

Na wystawie prezentowane będą zdjęcia wykonane przez fotografa w ciągu pięciu ostatnich lat w Polsce głównie podczas protestów i demonstracji, m.in. przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego, Sejmu czy Sądu Najwyższego, jak również w trakcie marszów Niepodległości czy Marszu Równości.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Interaktywna ciężarówka pełna słodkości odwiedzi Rzeszów

RZESZÓW. W najbliższą sobotę do stolicy Podkarpacia przyjedzie Wawel Truck. Interaktywna ciężarówka pełna słodkości zaparkuje przy al. Cieplińskiego podczas Rajdu Rzeszowskiego. 

Rzeszów

30. Rajd Rzeszowski: Utrudnienia w ruchu i objazdy autobusów

RZESZÓW. Część rzeszowskich ulic oraz odcinków lokalnych dróg zostanie wyłączona z ruchu. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Skrzyżowanie al. Wyzwolenia z al. Okulickiego do przebudowy

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która przebuduje skrzyżowanie al. Wyzwolenia z al. Okulickiego. Inwestycja ma być dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Rzeszów

W Rzeszowie pojawi się ponad 400 nowych defibrylatorów AED. Ruszyła akcja #dajemyserce

RZESZÓW. Powstanie również aplikacja na telefon lokalizująca ich położenie.

Rzeszów

W sobotę zbiórka krwi w CH Plaza

RZESZÓW. W akcji mogą wziąć udział wszystkie osoby zainteresowane pomocą innym. 

Rzeszów

Trwa budowa basenu przy ul. Matuszczaka

RZESZÓW. - Jest to jedna z największych inwestycji, które są obecnie prowadzone w Rzeszowie – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce i miasto Rzeszów wznawiają współpracę promocyjną

RZESZÓW/JASIONKA. Podpisano umowę, dzięki której stolica Podkarpacia znów będzie promowana na podrzeszowskim lotnisku oraz w miastach, do których można dotrzeć z niego bezpośrednio, czyli Warszawie, Gdańsku i Szczecinie.

Rzeszów

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali innowacyjną piankę poliuretanową

Od kilku lat pianki poliuretanowe cieszą się rosnącą popularnością, zwłaszcza w budownictwie. 

Reklama