Rzeszów - Czwartek, 28.08.2025
Reklama

Ogródek Jordanowski w centrum Rzeszowa zostanie odnowiony. Wybrano wykonawcę

Dodano:

fot. Idalia Stochla UM Rzeszów
fot. Idalia Stochla UM Rzeszów
RZESZÓW. W tym miesiącu ma być podpisana umowa z wykonawcą rewitalizacji Ogródka Jordanowskiego w centrum Rzeszowa. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Projekt rewitalizacji Ogródka Jordanowskiego przy ul. Reformackiej i Unii Lubelskiej przygotował Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie. Przewiduje on modernizację placu zabaw i ustawienie nowych atrakcji takich jak np. wieża ze ślizgami, zjazd linowy, bujaki, huśtawki, głuchy telefon, dzwonki. W ogródku posadzone zostaną nowe rośliny m.in. parzydła leśne, tawułki Arendsa, turzyce japońskie, bergenie sercolistne, świecznice proste, dąbrówki rozłogowe. Częścią tego zadania będzie także ustawienie parkletów. W ogródku pojawi się biblioteczka plenerowa.
Reklama
W przetargu na realizację tego zadania wzięły udział dwie firmy. Ich oferty przekraczały jednak kwotę, która na to zadanie była zarezerwowana w budżecie miasta – tj. prawie 500 tys. zł. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zdecydował o zwiększeniu budżetu tej inwestycji o ponad 250 tys. zł. Te dodatkowe pieniądze pochodzą z oszczędności powstałych po rozstrzygnięciu innych tegorocznych przetargów. Dzięki zwiększeniu pieniędzy przetarg na rewitalizację Ogródka Jordanowskiego udało się rozstrzygnąć. Umowa z wykonawcą – firmą Arko z Dzikowca zostanie podpisana w tym miesiącu. Rewitalizacja zakończy się w tym roku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ciało 57-latka na klatce w bloku przy ul. Krakowskiej

RZESZÓW. W jednym z bloków przy ul. Krakowskiej znaleziono ciało 57-letniego mieszkańca Rzeszowa. Lekarz stwierdził jego zgon. Policjanci zatrzymali 36-letniego syna zmarłego.

Rzeszów

Nowe połącznie z Jasionki. Od listopada polecimy do Holandii

RZESZÓW. Nowy przewoźnik, Wizz Air wchodzi do Jasionki uruchomiając już tej jesieni połączenia z Rzeszowa do Eindhoven. Pierwsze loty już w listopadzie.

Rzeszów

"Żądamy zakończenia plandemii!". W sobotę manifestacja koronsceptyków w Rzeszowie

RZESZÓW. W sobotę w Rzeszowie odbędzie się manifestacja pod hasłem „Obrony Wolności w Polsce.”.

Rzeszów

Nowe Miasto: 24-latek groził nożem przechodniom i żądał pieniędzy

RZESZÓW. Nożownika obezwładnił kurier - który również został przesz niego zaatakowany - i przekazał go Policji.

Rzeszów

WSIiZ zainaugurowała nowy rok akademicki

RZESZÓW. Pond 6000 studentów rozpoczęło naukę na studiach I i II stopnia oraz na studiach dyplomowych w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Rzeszów

Koronawirus w Katedrze Rzeszowskiej. 6 osób zakażonych

RZESZÓW. U 6 osób z Katedry Rzeszowskiej potwierdzono obecność koronawirusa. Chodzi o 3 księży i 3 siostry zakonne.

Rzeszów

Rzeszów ma coraz więcej mieszkańców

RZESZÓW. Wg najnowszych danych opublikowanych przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie, stolica innowacji stale zwiększa liczbę mieszkańców. Z kolei w województwie podkarpackim liczba ludności zmalała.

Rzeszów

Nowy rozkład jazdy linii nr "8"

RZESZÓW. Od najbliższego piątku, 9 października 2020 r. zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy linii nr „8” obowiązujący w dzień powszedni.  

Reklama