Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

Ogródek Jordanowski w centrum Rzeszowa zostanie odnowiony. Wybrano wykonawcę

Dodano:

fot. Idalia Stochla UM Rzeszów
fot. Idalia Stochla UM Rzeszów
RZESZÓW. W tym miesiącu ma być podpisana umowa z wykonawcą rewitalizacji Ogródka Jordanowskiego w centrum Rzeszowa. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Projekt rewitalizacji Ogródka Jordanowskiego przy ul. Reformackiej i Unii Lubelskiej przygotował Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie. Przewiduje on modernizację placu zabaw i ustawienie nowych atrakcji takich jak np. wieża ze ślizgami, zjazd linowy, bujaki, huśtawki, głuchy telefon, dzwonki. W ogródku posadzone zostaną nowe rośliny m.in. parzydła leśne, tawułki Arendsa, turzyce japońskie, bergenie sercolistne, świecznice proste, dąbrówki rozłogowe. Częścią tego zadania będzie także ustawienie parkletów. W ogródku pojawi się biblioteczka plenerowa.
Reklama
W przetargu na realizację tego zadania wzięły udział dwie firmy. Ich oferty przekraczały jednak kwotę, która na to zadanie była zarezerwowana w budżecie miasta – tj. prawie 500 tys. zł. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zdecydował o zwiększeniu budżetu tej inwestycji o ponad 250 tys. zł. Te dodatkowe pieniądze pochodzą z oszczędności powstałych po rozstrzygnięciu innych tegorocznych przetargów. Dzięki zwiększeniu pieniędzy przetarg na rewitalizację Ogródka Jordanowskiego udało się rozstrzygnąć. Umowa z wykonawcą – firmą Arko z Dzikowca zostanie podpisana w tym miesiącu. Rewitalizacja zakończy się w tym roku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na os. Kmity powstanie "strefa aktywnego wypoczynku"

RZESZÓW. Inwestycja ma być gotowa do 30 września br.

Rzeszów

Na os. Słocina powstanie rondo. Ma pomóc w rozładowaniu korków

RZESZÓW. O rozpoczęcie inwestycji zabiegali rzeszowscy radni. 

Rzeszów

Parking wielopoziomowy na Podpromiu coraz bliżej

RZESZÓW. Siedem firm jest zainteresowanych stworzeniem projektu wielopoziomowego parkingu przy hali Podpromie w Rzeszowie. 

Rzeszów

Będą rzadziej odbierać śmieci?

RZESZÓW. Na wtorkowej sesji Rady Miasta zapadnie decyzja w sprawie ograniczenia odbioru odpadów od mieszkańców domów jednorodzinnych w Rzeszowie. 

Rzeszów

W Rzeszowie będzie rondo im. Władysława Bartoszewskiego?

RZESZÓW. Dziś XXXIII sesja Rady Miasta. Jednym z tematów będzie nadanie nazwy nowemu rondu na os. Staromieściu.

Rzeszów

W Pro-Familii otwarto Centrum Chorób Piersi

RZESZÓW. W Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia powstało Centrum Chorób Piersi. Miejsce to oferuje kobietom dostęp do szybkiej i kompleksowej diagnostyki oraz m.in. nowoczesnego leczenia chirurgicznego.  

Rzeszów

Nowe inwestycje w "Dworzysku". Powstanie 400 miejsc pracy

RZESZÓW. Na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” powstanie 400  kolejnych nowych miejsc pracy oraz pojawią się kolejne inwestycje o wartości 20 mln euro.

Rzeszów

Derby Rzeszowa z ograniczoną liczbą kibiców. Będzie transmisja w TVP3

RZESZÓW. Mecz odbędzie się w ścisłym rygorze sanitarnym. Na trybunach zasiądzie 356 kibiców. Telewizja Polska przeprowadzi bezpośrednią transmisję z meczu.

Reklama