Rzeszów - Czwartek, 28.08.2025
Reklama

Ok. 1000 wolontariuszy będzie kwestować na rzeszowskich cmentarzach

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Podczas dnia Wszystkich Świętych na każdym z rzeszowskich cmentarzy spotkamy osoby zbierające środki dla osób w potrzebie. Prezydent Rzeszowa pojawi się na cmentarzu Pobitno.

Jak co roku również i w tym Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta przygotowuje kwesty dla osób ubogich i bezdomnych, które odbędą się na wszystkich cmentarzach w mieście. Tegoroczną akcję wspierać będzie ok. 1000 wolontariuszy.

„W większości są to uczniowie szkół ponadpodstawowych, ale zdarzają się też uczniowie ze szkół podstawowych. Wszystkich wolontariuszy jest ok. tysiąca” – tłumaczy Mariusz Zacios z Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Wolontariusze będą zbierać środki na 44 cmentarzach w różnych miejscowościach. W Rzeszowie osoby kwestujące znajdziemy na każdym cmentarzu. Poza nimi w akcje zaangażowanych jest ok. 50 osób.

„Niektóre cmentarze, tak jak Wilkowyja i Pobitno będą kwestować dwa dni, czyli 1 i 2 listopada” – dodaje Mariusz Zacios.

1 listopada na cmentarzu Pobitno od godz. 12:00 będzie kwestował również prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc. 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dzień Kota z Fundacją Felineus. Gościem specjalnym będzie "Marcin z Lasu" Kostrzyński

RZESZÓW. Strefa dla dorosłych, strefa dla dzieci, przedstawienie "Kot w butach", projekcja filmu „Sekretne życie kotów” - to tylko część atrakcji jakie przygotowała fundacja Felineus z okazji Dnia Kota.

Rzeszów

Rozbudowa szkoły na Staromieściu postępuje zgodnie z harmonogramem

RZESZÓW. Obecnie trwają prace m.in. przy zbrojeniu płyty fundamentowej nowej części szkoły. 

Rzeszów

Od czwartku bez utrudnień na DK9 w Rudnej Małej

RZESZÓW. Od 9 lutego br. otwarty będzie odcinek DK9 w Rudnej Małej. Roboty związane z budową wiaduktu kolejowego zakończą się wcześniej niż zakładano.

Rzeszów

"Biała Sobota" w szpitalu na ul. Szopena

​RZESZÓW. Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji.

Rzeszów

Przy ul. Myśliwskiej w Rzeszowie powstanie nowy plac zabaw

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na budowę placu zabaw na osiedlu Miłocin Św. Huberta. Ma być gotowy w ciągu pięciu miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Dębickiej. 1 osoba trafiła do szpitala

RZESZÓW. Doszło tam do zderzenia skody z dacią. 
 

Rzeszów

W Rzeszowie rozpoczynają się Zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody

RZESZÓW. Dziś (3.02) na nowej pływalni przy ul. Matuszczaka rozpoczynają się Zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody. Zawody potrwają do niedzieli. Weźmie w nich udział ścisła krajowa czołówka zawodników.

Rzeszów

Rozpoczyna się montaż maszyny TBM, która wydrąży tunel na S19 Rzeszów - Babica

RZESZÓW/BABICA. Wszystkie elementy maszyny TBM są już na placu budowy. 

Reklama