Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Ok. 300 zawodników weźmie udział w Mistrzostwach Europy Juniorów w Rzeszowie

Dodano: 15.05.2024 r. / Redakcja

fot. ROSiR
fot. ROSiR

RZESZÓW. Około 300 zawodników z 25 krajów weźmie udział w Mistrzostwa Europy Juniorów w skokach do wody, które odbędą się od 8 do 14 lipca 2024 r. na basenie przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie, najlepszym obecnie obiektem w Europie przeznaczonym do tego typu rywalizacji. Zawody drugi raz w historii odbędą się w Polsce.

Mistrzostwa Europy Juniorów są organizowane od 1967 roku. Do tej pory w Polsce odbyły się tylko raz, w 2013 roku w Poznaniu. Teraz młodzi pływacy będą rywalizowali w Rzeszowie. Miasto słynie ze skoków do wody, a dzięki infrastrukturze, profesjonalnej kadrze i utalentowanym zawodnikom ta tradycja jest podtrzymywana. Możemy się pochwalić 22-letnim olimpijczykiem. To rzeszowianin Robert Łukaszewicz, zawodnik Stali Rzeszów, który latem pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

- Bardzo się cieszymy, że Europejska Federacja Pływacka zdecydowała, że Mistrzostwa Europy Juniorów odbędą się właśnie w Rzeszowie. Nie byłoby to możliwe gdyby nie nasz fantastyczny, nowoczesny, przystosowany do uprawiania skoków do wody obiekt, który otworzyliśmy końcem 2022 roku – nie kryje zadowolenia prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek.
Mistrzostwa Europy Juniorów w skokach do wody odbędą się od 8 do 14 lipca 2024 r. Weźmie w nich udział około 300 zawodników z 25 krajów. Polskę będzie reprezentowało 8 - 10 zawodników. Trenerem reprezentacji Polski jest Grzegorz Kozdrański, na co dzień pracujący w Klubie Sportów Wodnych Stal Rzeszów, olimpijczyk z Barcelony w 1992 roku.

Reklama

W rywalizacji udział wezmą młodzi sportowcy w wieku 14 – 18 lat (ale mogą się zdarzyć i młodsi).

Basen przy ul. Matuszczaka został oddany do użytku w grudniu 2022 r. Pływalnia jest wyposażona w trampoliny: 1 m, 3 m oraz wieże: 5 m, 7,5 m oraz 10 m. To stwarza możliwość profesjonalnego treningu skoczkom do wody wszystkich kategorii wiekowych. Pozwala również na organizację liczących się zawodów sportowych. Budowa obiektu kosztowała prawie 26 mln zł. Została sfinansowana z budżetu miasta Rzeszowa, a dofinansowana z Ministerstwa Sportu i Rekreacji.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

18-latek zatrzymany za rozboje

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 18-latka podejrzanego o dwa rozboje. W ciągu ostatniego miesiąca mężczyzna zaatakował i okradł dwie osoby. Prokurator przedstawił mu zarzuty rozboju i zastosował dozór policji.

Rzeszów

Ulica Morgowa będzie poszerzona. Koniec ruchu wahadłowego

RZESZÓW. Do połowy przyszłego roku potrwa przebudowa ulicy Morgowej na osiedlu Wilkowyja. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie wybrał waśnie wykonawcę prac.

Rzeszów

Dofinansowania małej retencji dla mieszkańców. Jest zgoda radnych

RZESZÓW. Rzeszowscy radni poparli wniosek prezydenta Fijołka odnośnie wprowadzenia w mieście systemu dopłat do inwestycji związanych z retencją wód opadowych.

Rzeszów

Prezydent Fijołek przedstawił założenia przyszłorocznego budżetu miasta

RZESZÓW. Ponad 1,76 mld zł ma wynieść przyszłoroczny budżet Rzeszowa, którego główne założenia przedstawił prezydent Fijołek podczas wczorajszej sesji rady miasta. Duży nacisk położono na edukację, sport i miejską zieleń.

Rzeszów

ROBO-motion w Rzeszowie. Będą walki robotów, line followery i roboty sumo

RZESZÓW. Największe w kraju zawody robotów znów w Rzeszowie. Tegoroczna edycja ROBO-motion zagości 28 listopada na terenie Hali Podpromie. Uczestnicy zmierzą się w ośmiu kategoriach, podzielonych na 17 konkurencji.

Rzeszów

Rzeszów będzie miał 166 nowych wysokich drzew

RZESZÓW. Rozpoczęły się jesienne nasadzenia drzew na terenie miasta. To głównie rodzime gatunki: dęby, lipy i brzozy.

Rzeszów

W rzeszowskim oddziale NFZ stanął samoobsługowy kiosk profilaktyczny

RZESZÓW.  Stanowisko ds. profilaktyki zostało rozbudowane o samoobsługowy punkt, w którym można już wykonywać badania określające ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne.

Rzeszów

Podwyżki dla miejskich urzędników

RZESZÓW. Od grudnia br. Ratusz wprowadza podwyżki dla najmniej zarabiających oraz najbardziej zaangażowanych pracowników urzędu i jednostek organizacyjnych.

Reklama