Rzeszów - Czwartek, 19.06.2025
Reklama

Okrągła kładka nad al. Piłsudskiego do remontu. Ruszył przetarg

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Ruszył przetarg na wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie kładki nad al. J. Piłsudskiego. Po podpisaniu umowy, wykonawca będzie miał 2 miesiące na realizację prac.

Przyszedł czas na remont okrągłej kładki nad Aleją Józefa Piłsudskiego, jej aktualny stan eksploatacyjny zobligował Ratusz do rozpoczęcia przetargu.

Przed przyszłym wykonawcą stawiane są trzy główne cele, chodzi o demontaż drewnianej obudowy balustrady schodów, kładki i pochylni; wykonanie oraz montaż nowych balustrad, schodów oraz pochylni oraz impregnacja drewnianych elementów kładki.

W Ratuszu słyszymy, że podczas remontu kładka będzie dostępna dla mieszkańców.

Otwarcie ofert wykonawców planowane jest na 11 marca br., natomiast czas realizacji inwestycji wynosi 2 miesiące od dnia podpisania umowy ze zwycięzcą przetargu. Na remont kładki Ratusz zapisał w budżecie miasta 128 tys. zł.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska ma nową serwerownię za ponad 13 mln zł

RZESZÓW. 3 stycznia, Minister Przemysław Czarnek odwiedził Politechnikę Rzeszowską, gdzie m.in. obejrzał nową serwerownię, która powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki. 

Rzeszów

Rozbudowa Inteligentnego Systemu Transportowego w Rzeszowie

RZESZÓW. Na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną i rondach zamontowane zostaną dodatkowe czujniki. Dzięki dodatkowym czujnikom zmieni się także rola przycisków dla pieszych i rowerzystów.

Rzeszów

Wypadek w Niechobrzu. Samochód potrącił opiekunkę, która szła z grupą dzieci

RZESZÓW. W Niechobrzu, 19-letni kierowca potrącił opiekunkę, która szła z dziećmi. Ranną kobietę przetransportowano do szpitala. Dzieciom nic poważnego się nie stało.

Rzeszów

Dodatek osłonowy. Można składać wnioski

RZESZÓW. MOPS w Rzeszowie rozpoczął przyjmowanie wniosków o tzw. dodatek osłonowy. Można go otrzymać na pokrycie części wydatków ponoszonych na energię oraz żywność.

Rzeszów

Rozpoczęła się jedna z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie w 2022 r.

RZESZÓW. Ruszyły prace prze przebudowie skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego. 

Rzeszów

Dotacje na usuwanie wyrobów zawierających azbest. Wkrótce rusza nabór wniosków

RZESZÓW. Wnioski o udzielenie dotacji na dofinansowanie kosztów, związanych z demontażem wyrobów zawierających azbest, można składać od 10 do 31 stycznia 2022 roku.

Rzeszów

Wybrano zarząd Społecznej Rady Sportu w Rzeszowie

RZESZÓW. We wtorek, 4 stycznia wybrano zarząd Społecznej Rady Sportu. Na jej czele stanie Mirosław Wierzbicki, lekkoatleta i organizator imprez biegowych.

Rzeszów

Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna. Ruszyły połączenia z Rzeszowa do Kolbuszowej

RZESZÓW. 3 stycznia br. zainaugurowano połączenia kolejowe na trasie Rzeszów – Kolbuszowa w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej.

Reklama