Rzeszów - Piątek, 21.11.2025
Reklama

Opóźnienia autobusów MKS w związku z opadami śniegu - nawet do kikudziesięciu minut

Dodano: 21.11.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl / SI
fot. Archiwum RESinet.pl / SI

RZESZÓW. Średnio 10 minut opóźnienia notują dzisiaj od rana autobusy komunikacji międzygminnej MKS. W niektórych przypadkach, opóźnienia sięgają nawet kilkudziesięciu minut.

PKS w Rzeszowie S.A. poinformowało w porannym komunikacie o utrudnieniach w komunikacji międzygminnej MKS. W związku z ciągłymi opadami śniegu i trudnymi warunkami na drogach, autobusy kursują z opóźnieniami. Na większość kierunków, czas oczekiwania na autobus wydłuża się o około 10 minut. Są jednak takie, na których opóźnienia sięgają kilkudziesięciu minut.

- Autobusy do Cierpisza dojeżdżają wyłącznie do Kraczkowej, autobusy w kierunku Błażowa opóźnienia sięgają od 30 do 45 minut, kierunek Hyżne nawet do godziny czasu, kierunek Chmielnik oraz Niebylec około 30 minut. Kierunek Niechobrz od 15 do 30 minut – informuje PKS w Rzeszowie S.A.

Policja apeluje o ostrożność

Z powodu pogody warunki na drogach są bardzo trudne. Policja apeluje o ostrożną jazdę i zachowanie odpowiedniej prędkość, aby uniknąć tragedii. Padający śnieg ogranicza widoczność, a błoto pośniegowe wydłuża drogę hamowania.

Drogi mogą być śliskie, przez co łatwo wpaść w poślizg. Policja zwraca uwagę kierowcom, żeby zwolnili, mieli włączone światła i uważali przy wyprzedzaniu oraz w pobliżu przejść dla pieszych. Szczególną ostrożność należy zachować w okolicach lasów i zbiorników wodnych, gdzie jezdnia bywa bardzo śliska.

Policyjny apel kierowany jest również do pieszych, aby nie wchodzili przed jadący samochód i upewniali się, że kierowca zdąży wyhamować. Każdy pieszy i rowerzysta powinien być dobrze widoczny. Odblaski, kamizelki czy nawet latarka pomagają kierowcom zauważyć osoby na drodze i mogą uratować życie.

Po zmroku poza terenem zabudowanym odblaski są obowiązkowe, ale warto je nosić wszędzie – dla własnego bezpieczeństwa.

Reklama

Ostrzeżenia IMGW

W piątek na Podkarpaciu może spaść nawet 50 cm śniegu. IMGW wydało ostrzeżenia I i II stopnia.

Drugi stopień obowiązuje w południowych powiatach, gdzie spadnie od 25 do 35 cm, a w górach do 50 cm.

W pozostałej części regionu prognozuje się od 20 do 30 cm śniegu. W kilku powiatach, głównie na północy, spadnie 10–15 cm białego puchu.


autobusów MKS w związku z nieustającymi opadami śniegu.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

60 firm przedstawi swoje oferty na Targach Pracy w Rzeszowie

Jesienna edycja Targów Pracy będzie doskonałą okazją, by zapoznać się z ofertą prawie 60 pracodawców z różnych branż, złożyć dokumenty aplikacyjne czy odbyć rozmowę kwalifikacyjną.

Rzeszów

Jak będą jeździły autobusy na Wszystkich Świętych?

RZESZÓW.1 i 2 listopada ZTM tradycyjnie uruchomi linie specjalne oraz wprowadzi kilka zmian w kursach linii regularnych. 

Rzeszów

W sobotę bezpłatne badania dla kobiet w ZOZ nr 2 w Rzeszowie

RZESZÓW. Panie będą mogły m.in. skonsultować się z lekarzem dermatologiem i dietetykiem, wykonać badania EKG, mammografię oraz cytologię. Akcja jest częścią kampanii profilaktycznej „Zdrowa rodzina na jesień”.

Rzeszów

Projekt uchwały PiS ws. korków w mieście wykreślony. Tadeusz Ferenc: „W każdym dużym mieście są korki”

RZESZÓW. Choć radny Marcin Fijołek próbował ratować projekt uchwały, punkt został wykreślony z porządku obrad sesji Rady Miasta.

Rzeszów

Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3 ruszy początkiem przyszłego roku

RZESZÓW. Prace wycenione na 8 mln zł mają ruszyć na początku przyszłego roku.

Rzeszów

Nowa twarz w Radzie Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa dostał mandat do Sejmu.

Rzeszów

Połączenie ul. Wierzbowej z ul. Kopisto będzie realizowane w przyszłym roku

RZESZÓW. Aktualnie MZD zajmuje się projektem całej inwestycji.

Reklama