Rzeszów - Niedziela, 08.06.2025
Reklama

Oto najlepsze szkoły średnie w Rzeszowie wg rankingu „Perpektywy”

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW.  Poznaliśmy wyniku rankingu „Perspektywy”. Przeanalizowali oni wyniki blisko 1500 szkół średnich w kraju. Jak na tle innych szkół prezentują się rzeszowskie placówki?

Uroczyste ogłoszenie wyników 21. Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019 odbyło się 10 stycznia w Akademii Biznesu i Finansów Vistula w Warszawie.

Najlepsze technika w Rzeszowie i na Podkarpaciu

Zgodnie z rankingiem techników 2019 uwzględniającym jedynie podkarpackie szkoły, najlepszym technikum naszego województwa zostało Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w ZS nr 4 z Jasła, drugie miejsce zajęło Technikum nr 5 w ZS Ponadgimnazjalnych w Krośnie, natomiast trzecią lokatę objęło Technikum nr 2 w ZS nr 2 im. E. Kwiatkowskiego z Dębicy.

Czwarta lokata przypadła Technikum nr 4 w ZSEiO z Przemyśla, natomiast piąte miejsce zajęła szkoła z Rzeszowa, mowa o Technikum nr 6 w ZS Elektronicznych, która w głównym rankingu zajęła 78 miejsce i została ostatnią szkołą jaka znalazła się w pierwszej setce spośród rzeszowskich placówek. Łącznie pierwszych pięć szkół z Podkarpacia zostało wyróżnionym złotym znakiem jakości.

Pozostałe szkoły z Rzeszowa, które znalazły się wśród najlepszych w województwie i w pierwszej 500 w kraju:
 
  • Technikum nr 5 w ZSE im. Marii Skłodowskiej-Curie - 9 w województwie, 184 w kraju,
  • Technikum nr 10 w ZS Spożywczych im. T. Rylskiego - 16 w województwie, 356 w kraju,
  • Technikum nr 7 w ZS Mech. im. gen. Wł. Andersa - 22 w województwie, 417 w kraju.
 
Pełna tabela dostępna TUTAJ.

Najlepsze licea w Rzeszowie i na Podkarpaciu

Najlepszym liceum w całym województwie podkarpackim okazało się LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek z Rzeszowa, które w skali kraju zajęło 29 miejsce. Druga lokata należy do I Społecznego LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu (34 w kraju), natomiast trzecia pozycja przypadła I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Krośnie (38 miejsce w kraju).
Reklama
Tuż za podium znalazła się kolejna szkoła z Rzeszowa, mowa o II LO im. płk. Leopolda Lisa-Kuli, a piątą pozycję zajęło Społeczne LO im. Małego Księcia w Tarnobrzegu. Stawkę sześciu szkół nagrodzonych złotym znakiem jakości zamyka III LO im. Markiana Szaszkewicza z Przemyśla.

Pozostałe licea z Rzeszowa, jakie znalazły się wśród najlepszych w województwie i w pierwszej 500 w kraju to:
 
  • IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika - 12 w województwie, 257 w kraju,
  • I Liceum Ogólnokształcące im. ks. St. Konarskiego - 16 w województwie, 339 w kraju,
  • Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie – 18 w województwie, 362 w kraju,
  • Akademickie Liceum Ogólnokształcące – 24 w województwie, 408 w kraju.
 
Pełna tabela dostępna TUTAJ.

Ranking maturalny techników i liceów

W rankingu maturalnym techników jak i liceów próżno szukać szkół z Rzeszowa w ścisłej czołówce zestawienia. Spośród techników najlepszą lokatę zajęło Technikum nr 6 w ZS Elektronicznych (43 miejsce), natomiast wśród liceów 46 lokata przypadła LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek.

Pełny ranking maturalny liceów ogólnokształcących 2019 znajduje się TUTAJ. Najlepszą 50 wśród techników znajdziemy TUTAJ.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolizja na ul. Budziwojskiej. Sprawca był pijany

RZESZÓW. 41-letni mężczyzna uderzył toyotą w bok innego auta, potem wjechał w ogrodzenie. Miał 2,5 promila alkoholu.

Rzeszów

Zaginął 40-letni Dominik z Rzeszowa. Policja prosi o pomoc

RZESZÓW. 11 maja mężczyzna wyszedł z domu i do chwili obecnej nie powrócił oraz nie nawiązał kontaktu z rodzinną.
 

Rzeszów

LOTAMS kontynuuje prace związane z budową bazy obsługi technicznej samolotów w Jasionce

Pomimo pandemii koronawirusa, plany Spółki LOTAMS związane z budową bazy obsługi technicznej samolotów w Jasionce są nadal aktualne.
 

Rzeszów

Pasażer zaatakował kontrolerów ZTM. Jednego uderzył w żebra, drugiego w twarz

RZESZÓW. Incydent miał miejsce dziś rano w autobusie linii nr 11. 

Rzeszów

13 kierowców ukaranych za prędkość. Rekordzista pędził 200 km/h

RZESZÓW. 126 kierowców skontrolowała podczas minionego weekendu rzeszowska drogówka. 13 z nich zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

Środki ochrony osobistej dla rzeszowskich żłobków i przedszkoli

​RZESZÓW. 15 tysięcy maseczek, 10 tysięcy par rękawiczek ochronnych oraz 600 litów płynu do dezynfekcji trafi do rzeszowskich żłobków oraz przedszkoli.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska otwiera się na studentów z niepełnosprawnościami. Powołano specjalne biuro

RZESZÓW. Na Politechnice Rzeszowskiej otwarto Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Będzie pomagało tym osobom, które same zgłoszą taką potrzebę.

Rzeszów

Przy al. Rejtana trwa montaż gigantycznego zegara z herbem Rzeszowa

RZESZÓW. 10-metrowy zegar z herbem Rzeszowa powstaje na budynku biurowca Resovia Office.

Reklama