Rzeszów - Sobota, 31.05.2025
Reklama

Pająki i skorpiony w rzeszowskiej Plazie. Można potrzymać ptasznika i zrobić z nim zdjęcie

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW.  Czarna woda, ptasznik goliat czy świecące skorpiony – to tylko niektóre z pajęczaków, jakie można zobaczyć na wystawie w rzeszowskim Centrum Handlowym Plaza. Łącznie prezentowane jest ponad 40 rzadkich gatunków pająków i skorpionów. Chętni mogą wziąć do rąk ptasznika i zrobić sobie z nim zdjęcie.

Wystawa pająków jest doskonałą okazją do podziwiania z bliska rzadkich okazów tych zwierząt, z najdalszych zakątków świata. Podczas wystawy możecie również dowiedzieć się interesujących ciekawostek o tych egzotycznych stworzeniach i zgłębić wiedzę na temat ich świata.

Wystawa prezentowana jest na I piętrze Centrum i daje szanse fanom pajęczaków zobaczyć ponad 40 niezwykle rzadkich i fascynujących gatunków, ze wszystkich kontynentów. Są wśród nich, m.in. czarna wdowa - jeden najbardziej jadowitych pająków, ptasznik goliat – największy pająk na świecie, a także świecące w ciemności skorpiony.
Reklama
Odwiedzający mają możliwość fotografowania oraz filmowania wszystkich prezentowanych okazów. O każdej pełnej godzinie chętni mogą wziąć do rąk  łagodnego ptasznika i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Poprzedzone to będzie prelekcją, z której odwiedzający dowiedzą się więcej na temat pająków. Ponadto opiekunowie okazów odpowiedzą na wszystkie pytania i zainteresują ciekawostkami.

Wystawę wzbogacają plansze 3D, gry dla dzieci, a także obszerne tablice edukacyjne. Zwierzęta przebywają w odpowiednich mikroklimatach w stworzonych dla nich w szklanych terrariach, które zapewniają bezpieczne zwiedzanie.

Wystawę Pająków w rzeszowskiej Plazie można oglądać codziennie od czwartku 1 lutego do 31 marca 2023 r. Ekspozycja czynna jest przez 7 dni w tygodniu – także w niedziele niehandlowe w godzinach od 10:00 do 20:00. Wstęp na wystawę jest biletowany. Bilety są do nabycia w kasie wystawy oraz przez stronę internetową www.wystawapajakow.pl/rzeszow

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiana godzin otwarcia punktu dla uchodźców z Ukrainy przy ul. Langiewicza 15

RZESZÓW. Od poniedziałku punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym uchodźcy z Ukrainy mogą załatwić formalności, w tym m.in. uzyskać nr PESEL będzie czynny krócej.

Rzeszów

W Rzeszowie zakończyła się akcja „Autobus Ciepła”. Wydało ponad 7,5 tys. posiłków

RZESZÓW. - Wszystkim zaangażowanym w to piękne przedsięwzięcie gorąco dziękuję za zaangażowanie i pomoc – mówi Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Kradł rynny miedziane z budynku Muzeum Okręgowego w Rzeszowie

RZESZÓW. Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 27-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, który kradł rynny z budynku Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. Skradzione rynny sprzedawał na skupie złomu. 

Rzeszów

Odsłonięto tabliczkę z nazwą ulicy im. Wrzesława Romańczuka

RZESZÓW. Ulica znajduje się w rejonie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. przy ul. Lwowskiej i łączy ulice Niemierskiego i Armii Krajowej.

Rzeszów

WSPiA organizuje cykl wykładów otwartych dla uczniów szkół średnich

RZESZÓW. Poruszone podczas spotkań tematy będą dotyczyć m.in. wojny, dezinformacji, kryminalistyki i kryminologii, praw człowieka, ekonomii czy psychologii. 

Rzeszów

CM Medyk otworzyło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy

RZESZÓW. Centrum Medyczne Medyk uruchomiło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy. Obiekt funkcjonuje na terenie Politechniki Rzeszowskiej.

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W związku ze zmianą czasu, w nocy z 26 na 27 marca 2022 r. zmianie ulegną godziny jazdy dwóch nocnych linii autobusów miejskich.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej powstanie mural upamiętniający Ignacego Łukasiewicza

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska ogłosiła konkurs na projekt muralu inspirowanego osiągnięciami Ignacego Łukasiewicza – patrona uczelni. Prace można nadsyłać do 22 kwietnia 2022 r.

Reklama