Rzeszów - Wtorek, 06.05.2025
Reklama

Park kieszonkowy zamiast części parkingu w centrum Rzeszowa

Dodano: /

Teren przy ul. Jagiellońskiej, na którym ma powstać park kieszonkowy / fot. Archiwum RESinet.pl
Teren przy ul. Jagiellońskiej, na którym ma powstać park kieszonkowy / fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Miasto wybrało lokalizację dla budowy kolejnego parku kieszonkowego w Rzeszowie. Nowa przestrzeń wypoczynkowa powstanie przy ul. Jagiellońskiej. Inwestycję o wartości nieco ponad 526 tys. zł zrealizuje wyłoniona w przetargu firma OBO Polska.

Park powstanie na terenie parkingu znajdującego się pomiędzy budynkiem Estrady Rzeszowskiej, a ulicą Jagiellońską. Jego powierzchnia wyniesie kilkanaście arów. Jak przekazał nam Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, głównym celem tej inwestycji jest uczynienie przestrzeni przy zabytkowej Willi Januszów (obecnie siedzibie Estrady Rzeszowskiej) piękniejszej i bardziej przyjaznej dla mieszkańców.

Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie dokumentacji projektowej, a następnie wykonanie parku. Zgodnie z umową, inwestycja ma być gotowa do 29 sierpnia 2025 r.

W parku powstaną ciągi komunikacyjne wykonane z płyt betonowych oraz z nawierzchni przepuszczalnej mineralno – żywicznej. Pojawią się również elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci, tablice informacyjne, pergole, domki dla owadów. Teren parku zostanie oświetlony.

Reklama

Inwestycja obejmuje również swym zakresem wykonanie nasadzeń. Pojawi się ponad 1000 roślin, w tym m.in. kocimiętka naga, macierzanka zwyczajna, kosaciec syberyjski, zawciąg pospolity, szałwia omszona.

Budowa ogrodu kieszonkowego przy ul. Jagiellońskiej będzie kosztowała nieco ponad 526 tys. zł. Inwestycja w dużej części dofinansowana jest z Funduszy Europejskich na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS).


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nocny pożar w II LO w Rzeszowie

RZESZÓW. Spłonęło jedno z pomieszczeń oraz fragment dachu. Na szczęście pożar udało się szybko ugasić. W akcji brało udział 28 strażaków.

Rzeszów

Świąteczne Miasteczko 2023. Trwają poszukiwania wystawców

RZESZÓW. Rozpoczęły się przygotowania do tegorocznego Świątecznego Miasteczka w Rzeszowie. Trwa rekrutacja wystawców chcących wziąć udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Rzeszów

11. Bieg Niepodległości. W sobotę biegacze na ulicach Rzeszowa [TRASA]

RZESZÓW. Chęć udziału w zawodach zgłosiło już ponad 2100 osób. Przy okazji biegu odbędzie się również akcja charytatywna „Biegnę dla Filipa” na rzecz pomocy 12-letniemu chłopcu, który urodził się z zespołem wad...

Rzeszów

Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. Odrzykońskiej. Będzie bezpieczniej

RZESZÓW. Przy ulicy Odrzykońskiej na osiedlu Kotuli w Rzeszowie powstaje nowa ścieżka pieszo-rowerowa. Ma być gotowa jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Bezpłatne warsztaty samoobrony dla seniorów w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury oraz Wydział Polityki Społecznej UM Rzeszowa organizują cykl pięciu bezpłatnych warsztatów samoobrony dla seniorów. Spotkanie odbędą się w wybranych domach kultury na terenie miasta.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na torach w Rzeszowie. Nie żyje 47-letnia kobieta

RZESZÓW. Mieszkanka Rzeszowa została śmiertelnie potrącona przez pociąg. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Rzeszów

Zimowy rozkład lotów z Jasionki. Odleciał pierwszy samolot do Mediolanu

RZESZÓW/JASIONKA. W sezonie zimowym - który potrwa do 30 marca 2024 - port lotniczy Rzeszów-Jasionka oferuje 13 kierunków, w tym dwie nowości.

Rzeszów

Zobaczcie, jak postępują prace na budowie RCK w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Tak zmienia się przestrzeń w rejonie dworca PKP w Rzeszowie. Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego powoli zbliża się do końca. Zobaczcie nowe zdjęcia z realizacji inwestycji.

Reklama