Rzeszów - Sobota, 17.05.2025
Reklama

Parki kieszonkowe, parklety i park linowy w budżecie Rzeszowa na 2022 rok

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Inwestycje w tereny zielone, rekreację i sport to najważniejsza część przyszłorocznego budżetu Rzeszowa. W planach jest m.in. budowa kolejnych parków oraz wykup terenów Kopca Konfederatów Barskich na cele wypoczynkowe.

Jak informowaliśmy, gotowy jest już projekt przyszłorocznego budżetu Rzeszowa. Wydatki zaplanowano na poziomie 1,76 mld zł., w tym przeszło 350 mln zł zarezerwowano na inwestycje.
Wśród nich znalazło się wiele zadań związanych z rekreacją, wypoczynkiem i sportem. Jednym z ważniejszych projektów jest przygotowanie Kopca Konfederatów Barskich pod cele rekreacyjne. Aby było to jednak możliwe, trzeba najpierw wykupić działki od prywatnych właścicieli.

Kolejną ważną inwestycją jest budowa tzw. parków kieszonkowych, aby tereny zielone były dostępne dla mieszkańców w pobliżu miejsca ich zamieszkania. Trzy kolejne takie parki zaplanowano w rejonie ulic Starzyńskiego i Brydaka oraz przy al. Sikorskiego i ul. Kurpiowskiej.

Na os. Króla Stanisława Augusta, przy Szkole Podstawowej nr 2 zaplanowano strefę rekreacyjno-sportową. Z kolei przy Szkole Podstawowej nr 23 powstanie niski park linowy. Ponadto w planach jest utworzenie placu zabaw przy SP nr 10 przy ul. Dominikańskiej oraz modernizacja i rozwój terenu rekreacyjnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1.
Reklama
Środki zaplanowano ponadto na budowę tężni solankowej wraz z nową strefą relaksacyjno-zdrowotną. Powstanie też mini park dla seniorów na osiedlu Zawiszy Czarnego oraz innowacyjny plac zabaw na os. Staroniwa. 

Inne inwestycje to m.in. przedłużenie tartanowej ścieżki biegowej na bulwarach nad Wisłokiem, która po rozbudowie ma stworzyć pętlę, a także miejskie parklety, czyli elementy małej architektury, składające się z siedzisk i zieleni.

Największą inwestycją dotyczącą sportu będzie budowa Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. Powstanie też budynek klubowy na stadionie Grunwaldu Budziwój, a obiekty Korony Załęże zostaną zmodernizowane. Ponadto kontynuowane będą prace przy krytej pływalni przy ul. Matuszczaka.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na pasie startowym lotniska w Jasionce odbędzie się wyścig rowerowy

RZESZÓW. Aktualnie trwają zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona.

Rzeszów

Ruszyła rewitalizacja parku przy ul. Dąbrowskiego [FOTO]

RZESZÓW. Dopiero po drugim przetargu udało się wyłonić zwycięską firmę.

Rzeszów

Centrum Wspinaczkowe FlyWall. Nowy obiekt na sportowej mapie Rzeszowa

RZESZÓW. Już 17 sierpnia oficjalne otwarcie Centrum Wspinaczkowego

Rzeszów

Piknik charytatywny dla schroniska „Kundelek”. Akcja odbędzie się na rzeszowskich Bulwarach

RZESZÓW. Piknik charytatywny rozpocznie się 25 sierpnia 2019 r. o godz. 12.00 na rzeszowskich Bulwarach.

Rzeszów

Remont wiaduktu na ul. Batorego. Zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Ustalono, że w okolicy skrzyżowania ul. Chocimskiej i Żółkiewskiego powstanie tymczasowa pętla autobusowa.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc „wstępnie” rezygnuje z wyborów do Sejmu. Ostateczna decyzja zapadnie w piątek

RZESZÓW. Tadeusz Ferenc odniósł się do medialnych doniesień ws. ewentualnej rezygnacji z wyborów do Sejmu. 

Rzeszów

Połączenie al. Rejtana z ul. Ciepłowniczą coraz bliżej realizacji

RZESZÓW. Projekt połączenia al. Rejtana z ul. Ciepłowniczą jest już prawie gotowy.

Rzeszów

Policjanci sprawdzali miejsca sprzedaży i podawania napojów alkoholowych

RZESZÓW, PODKARPACIE. Kolejna edycja działań zaplanowana jest na wrzesień.

Reklama