Rzeszów - Czwartek, 19.06.2025
Reklama

Parking przy hali Podpromie wyłączony z użytkowania

Dodano: /

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Przez dwa tygodnie zmotoryzowani nie będą mogli korzystać z parkingu przy hali Podpromie. Zamknięcie obiektu związane jest z rozpoczętymi przygotowaniami do budowy wielkiej sceny, na której odbędzie się tegoroczny Koncert Główny ESK.

Wschód Kultury / Europejski Stadion Kultury 2025 odbędzie się w dniach 27 - 29 czerwca br. Tegoroczna edycja będzie miała charakter wyjątkowy. Koncert Główny, który zaplanowano na 27 czerwca 2025 r., będzie jednocześnie jednym z pięciu finałowych koncertów Programu kulturalnego polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Po raz kolejny na jednej scenie spotkają się artyści z całej Europy i krajów Partnerstwa Wschodniego. Wśród nich m.in. Zalia, Wiktor Dyduła, Lanberry, Kazka czy Yegor Zabelov – twórcy, którzy połączą siły w niepowtarzalnych duetach i kolektywach.

W poprzednich latach Koncert Główny odbywał się w Parku Sybiraków. W tym roku organizatorzy postanowili przenieść wydarzenie bliżej centrum miasta, a konkretnie w okolice hali Podpromie.

Do 2 lipca zamknięty parking Podpromie

„W związku z przygotowaniami do Koncertu Głównego Europejskiego Stadionu Kultury – jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych na Podkarpaciu – oraz koniecznością montażu dużej sceny koncertowej, parking przy Hali Podpromie będzie wyłączony z użytkowania do 2 lipca” – przekazał Patrycja Pastuszka z Estrady Rzeszowskiej.

Parkingi zastępcze:

Reklama

1) Parking na targowisku przy ul. Dworaka w Rzeszowie
podłoże asfaltowe
ogólnodostępny od poniedziałku do piątku od 6.00 do godz. 18.00
w soboty i niedziele nieczynny (wykorzystywany na handel)

Lokalizacja:

2) Parking przy ul. Dołowej w Rzeszowie dzierżawiony od Spółdzielni Nowe Miasto
ogólnodostępny 7 dni w tygodniu 24h na dobę
podłoże – utwardzona spiekami/żużlem ziemia

Lokalizacja:

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy odcinek ul. Warszawskiej będzie przebudowany

RZESZÓW. Niebawem ruszy przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej.

Rzeszów

Pomysł radnego: Oświetlenie radarowe w rejonie Lisiej Góry i Żwirowni

RZESZÓW. Interpelację w tej sprawie wystosował Daniel Kunysz, radny Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Zmiana terminu utrudnień w związku z remontem wiaduktu kolejowego na al. Wyzwolenia

RZESZÓW. Nowy obowiązujący termin to 28 stycznia – 3 luty.

Rzeszów

Przetarg na tabor kolejowy na potrzeby Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej unieważniony

RZESZÓW. "Nie chcemy zmieniać terminu dostawy” – wyjaśnia marszałek  Władysław Ortyl.

Rzeszów

Rzeszów bez żużla w 2019 roku. Speedway Stal Rzeszów bez „dzikiej karty”

RZESZÓW. Polski Związek Motorowy zdecydował, że Speedway Stal Rzeszów nie otrzyma licencji na sezon 2019.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie kierunek studiów dla twórców gier

RZESZÓW. PrimeBit Games rozpoczyna współpracę z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. 

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska rozpoczyna współprace z kurdystańską firmą

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska będzie współpracować z firmą Markodh Company z irackiego Kurdystanu. 

Rzeszów

W lecie czeka nas remont Wiaduktu Śląskiego?

RZESZÓW. Chodzi o poprawę dylatacji.

Reklama