Rzeszów - Czwartek, 25.06.2026
Reklama

Parking przy hali Podpromie zamknięty na ponad dwa tygodnie

Dodano: 15.06.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Przez ponad dwa tygodnie, parking przy hali Podpromie, po raz kolejny w ostatnich miesiącach będzie wyłączony z użytkownia. Powodem zamknięcia obiektu są prace związane z budową wielkiej sceny koncertowej.

W związku z przygotowaniami do Koncertu Głównego Europejskiego Stadionu Kultury — jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych na Podkarpaciu — oraz montażem dużej sceny koncertowej, parking przy hali Podpromie zostanie wyłączony z użytkowania od 15 czerwca do 1 lipca 2026 roku.

Jako parking zastępczy miasto wskazuje ten na terenie targowiska przy ul. Dworaka — ogólnodostępny od poniedziałku do piątku.

- Przepraszamy za wszelkie utrudnienia wynikające z czasowego zamknięcia parkingu. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość – dokładamy starań, aby finałowe wydarzenia Europejskiego Stadionu Kultury mogły zostać zrealizowane na jak najwyższym poziomie organizacyjnym i artystycznym – informują organizatorzy wydarzenia.

Również w maju br. kierowcy przez kilka dni nie mogli korzystać z parkingu na Podpromiu. Został on zamknięty w związku z organizacją Rzeszowskiech KultURaliów

Reklama

ESK 2026 „Innovation”

Europejski Stadion Kultury to interdyscyplinarny festiwal organizowany w Rzeszowie od 2011 roku. W jego programie znajdują się m.in. koncerty, spektakle, projekcje filmowe, wystawy, dyskusje oraz działania z zakresu fotografii i sztuk wizualnych — tworzące przestrzeń spotkania artystów z różnych środowisk i tradycji.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „INNOVATION", podkreślające rolę twórczych eksperymentów, nowych technologii i innowacyjnych projektów artystycznych, w których przenikają się różne dziedziny sztuki.

Od 2013 roku festiwal odbywa się w ramach projektu Wschód Kultury, integrującego twórców z miast Polski Wschodniej oraz artystów z krajów Partnerstwa Wschodniego. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Więcej pieniędzy w budżecie Rzeszowa na sport dzieci i młodzieży

RZESZÓW. O milion zł, na wniosek prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka, zwiększono w budżecie miasta kwotę pieniędzy na organizację zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży.

Rzeszów

KMP w Rzeszowie: "Tegoroczny finał WOŚP przebiegł spokojnie"

RZESZÓW. 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł do historii. Rzeszowscy policjanci dbali o bezpieczeństwo wolontariuszy oraz o porządek publiczny. Tegoroczny finał WOŚP w Rzeszowie przebiegł spokojnie. Funkcjonariusze nie odnotowali żadnych incydentów...

Rzeszów

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Rzeszowski Rynek zapełnił się dziś tysiącami czerwonych serduszek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Rzeszów

WOŚP 2024. Ponad 200 wolontariuszy wyjdzie na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Ponad dwustu wolontariuszy z trzech rzeszowskich sztabów będzie kwestować na ulicach Rzeszowa (i nie tylko) już w najbliższą niedzielę, podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Rzeszów

Zaatakował przechodnia w centrum Rzeszowa i złamał mu nogę. Został zatrzymany i usłyszał zarzut

RZESZÓW. Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który zaatakował przypadkowego przechodnia w centrum Rzeszowa. Pokrzywdzony, na skutek kopnięcia, doznał poważnego złamania nogi. 45-letni napastnik został zatrzymany i usłyszał zarzut.

Rzeszów

32. Finał WOŚP w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. Tegoroczny Finał WOŚP w Rzeszowie rozpocznie barwny korowód wolontariuszy, który wyruszy na rzeszowski Rynek spod okrągłej kładki na ul. Piłsudskiego, która od lutego 2023 roku nosi nazwę „Kładka im. Wielkiej Orkiestry...

Rzeszów

Miasto szuka chętnych do organizacji Dnia Osób z Niepełnosprawnościami w Rzeszowie

RZESZÓW. Korowody, koncert na Rynku, gry, zabawy i nie tylko - tak ma wyglądać tegoroczny „Dzień Osób z Niepełnosprawnościami” w Rzeszowie. Miasto szuka stowarzyszeń, które chciałyby zorganizować takie wydarzenie. Na wszystko zapisane...

Rzeszów

Na os. Staromieście powstanie duży teren wypoczynkowo-rekreacyjny [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. „To będzie jedna z najatrakcyjniejszych stref wypoczynku i rekreacji na terenie Rzeszowa” – tak prezydent miasta Konrad Fijołek mówi o nowej, zielonej przestrzeni miejskiej, która powstanie w rejonie ulic Lubicz i...

Reklama