Rzeszów - Poniedziałek, 22.06.2026
Reklama

Parking przy hali Podpromie zamknięty na ponad dwa tygodnie

Dodano: 15.06.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Przez ponad dwa tygodnie, parking przy hali Podpromie, po raz kolejny w ostatnich miesiącach będzie wyłączony z użytkownia. Powodem zamknięcia obiektu są prace związane z budową wielkiej sceny koncertowej.

W związku z przygotowaniami do Koncertu Głównego Europejskiego Stadionu Kultury — jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych na Podkarpaciu — oraz montażem dużej sceny koncertowej, parking przy hali Podpromie zostanie wyłączony z użytkowania od 15 czerwca do 1 lipca 2026 roku.

Jako parking zastępczy miasto wskazuje ten na terenie targowiska przy ul. Dworaka — ogólnodostępny od poniedziałku do piątku.

- Przepraszamy za wszelkie utrudnienia wynikające z czasowego zamknięcia parkingu. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość – dokładamy starań, aby finałowe wydarzenia Europejskiego Stadionu Kultury mogły zostać zrealizowane na jak najwyższym poziomie organizacyjnym i artystycznym – informują organizatorzy wydarzenia.

Również w maju br. kierowcy przez kilka dni nie mogli korzystać z parkingu na Podpromiu. Został on zamknięty w związku z organizacją Rzeszowskiech KultURaliów

Reklama

ESK 2026 „Innovation”

Europejski Stadion Kultury to interdyscyplinarny festiwal organizowany w Rzeszowie od 2011 roku. W jego programie znajdują się m.in. koncerty, spektakle, projekcje filmowe, wystawy, dyskusje oraz działania z zakresu fotografii i sztuk wizualnych — tworzące przestrzeń spotkania artystów z różnych środowisk i tradycji.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „INNOVATION", podkreślające rolę twórczych eksperymentów, nowych technologii i innowacyjnych projektów artystycznych, w których przenikają się różne dziedziny sztuki.

Od 2013 roku festiwal odbywa się w ramach projektu Wschód Kultury, integrującego twórców z miast Polski Wschodniej oraz artystów z krajów Partnerstwa Wschodniego. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejny rekordowy miesiąc w Jasionce. W lutym ponad 68 tys. pasażerów

RZESZÓW/JASIONKA. W ubiegłym miesiącu port lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył ponad 68 tys. pasażerów. - To najlepszy luty w historii lotniska, wynik lepszy o 10 procent od dotychczasowego rekordu (62,3 tys.), osiągniętego w 2024...

Rzeszów

W Rzeszowie urodziło się 8. dziecko z in vitro. Konrad Fijołek: Nasz projekt uszczęśliwił wiele par

RZESZÓW. Już 8 dzieci urodziło się dzięki rzeszowskiemu programowi in vitro. Najmłodsze przyszło na świat w tym tygodniu.

Rzeszów

Wiadukt w Krasnem do remontu

KRASNE. Wybudowany w 2006 roku wiadukt na DK94 w Krasnem wymaga remontu. Przez te lata obiekt uległ znacznym uszkodzeniom. - Brak realizacji remontu oznaczałoby dalszą degradację obiektu i konieczność wprowadzenia ograniczeń w...

Rzeszów

Zieleń zamiast betonu na boiskach szkolnych w Rzeszowie

RZESZÓW. Zniknie beton ze starych boisk na terenie dziewięciu rzeszowskich szkół. Zamiast niego powstaną trawiaste nawierzchnie. Zamontowane zostaną nowe elementy wyposażenia. Pojawi się również sporo roślinności.

Rzeszów

Przyszedł na egzamin na prawo jazdy pod wpływem alkoholu. Egzaminator powiadomił policję

RZESZÓW. 35-letni mężczyzna przyszedł na egzamin praktyczny na prawo jazdy, będąc w stanie nietrzeźwości. Miał promil alkoholu w organizmie. Okazało się również, że w przeszłości mężczyzna stracił już uprawnienia do kierowania pojazdami...

Rzeszów

Na osiedlu Przybyszówka powstanie nowy plac zabaw

RZESZÓW. Kilka dużych urządzeń zabawowych, huśtawki, karuzela, bujaki, piaskownica oraz tyrolka - to część elementów, jakie pojawią się na nowym placu zabaw, który powstanie na osiedlu Przybyszówka.

Rzeszów

Zakończyło się betonowanie prawej jezdni estakady na Wisłokostradzie

RZESZÓW. 60 godzin nieprzerwanej pracy, dwie 30-osobowe brygady, 20 betonowozów, 2 pompy – tak wyglądał proces betonowania prawej jezdni estakady na budowie Wisłokostrady.

Rzeszów

Na Dzień Kobiet bezpłatne badania dla Pań w ZOZ Nr 2 w Rzeszowie

RZESZÓW. Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, Zespół Opieki Zdrowotnej Nr 2 w Rzeszowie organizuje akcję profilaktyczną dla Pań. Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji.

Reklama