Rzeszów - Poniedziałek, 22.06.2026
Reklama

Parking przy hali Podpromie zamknięty na ponad dwa tygodnie

Dodano: 15.06.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Przez ponad dwa tygodnie, parking przy hali Podpromie, po raz kolejny w ostatnich miesiącach będzie wyłączony z użytkownia. Powodem zamknięcia obiektu są prace związane z budową wielkiej sceny koncertowej.

W związku z przygotowaniami do Koncertu Głównego Europejskiego Stadionu Kultury — jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych na Podkarpaciu — oraz montażem dużej sceny koncertowej, parking przy hali Podpromie zostanie wyłączony z użytkowania od 15 czerwca do 1 lipca 2026 roku.

Jako parking zastępczy miasto wskazuje ten na terenie targowiska przy ul. Dworaka — ogólnodostępny od poniedziałku do piątku.

- Przepraszamy za wszelkie utrudnienia wynikające z czasowego zamknięcia parkingu. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość – dokładamy starań, aby finałowe wydarzenia Europejskiego Stadionu Kultury mogły zostać zrealizowane na jak najwyższym poziomie organizacyjnym i artystycznym – informują organizatorzy wydarzenia.

Również w maju br. kierowcy przez kilka dni nie mogli korzystać z parkingu na Podpromiu. Został on zamknięty w związku z organizacją Rzeszowskiech KultURaliów

Reklama

ESK 2026 „Innovation”

Europejski Stadion Kultury to interdyscyplinarny festiwal organizowany w Rzeszowie od 2011 roku. W jego programie znajdują się m.in. koncerty, spektakle, projekcje filmowe, wystawy, dyskusje oraz działania z zakresu fotografii i sztuk wizualnych — tworzące przestrzeń spotkania artystów z różnych środowisk i tradycji.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „INNOVATION", podkreślające rolę twórczych eksperymentów, nowych technologii i innowacyjnych projektów artystycznych, w których przenikają się różne dziedziny sztuki.

Od 2013 roku festiwal odbywa się w ramach projektu Wschód Kultury, integrującego twórców z miast Polski Wschodniej oraz artystów z krajów Partnerstwa Wschodniego. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejni terytorialsi złożyli przysięgę w Rzeszowie

RZESZÓW. W minioną niedzielę, kolejni żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyli przysięgę wojskową. Uroczystość odbyła się na placu przez Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci skontrolowali taksówki na aplikację. Ujawnili 18 wykroczeń

RZESZÓW. 41 skontrolowanych pojazdów, 18 wykroczeń – to bilans wspólnych działań policjantów z funkcjonariuszami innych służb na terenie Rzeszowa. Kontrole dotyczyły kierujących świadczących usługi przewozowe „na aplikację”.

Rzeszów

Zakończyła się rozbudowa szkoły na Staromieściu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W poniedziałek uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 i Przedszkola nr 6 w Rzeszowie rozpoczęli zajęcia w rozbudowanym budynku. Inwestycja została zrealizowana w ramach kontraktu osiedlowego, które Konrad Fijołek podpisał z mieszkańcami...

Rzeszów

Rozbudowa szpitala MSWiA w Rzeszowie. W planach nowe skrzydło [WIZUALIZACJA]

RZESZÓW. W 2024 roku, w szpitalu MSWiA w Rzeszowie udało się zrealizować sporo inwestycji oraz zakupić nowoczesny sprzęt. Na tym jednak placówka nie zamierza poprzestać. Plany na najbliższą przyszłość są bardzo ambitne.

Rzeszów

Przy SP23 powstanie tor rolkowo-wrotkowy. Miasto szuka wykonawcy

RZESZÓW. Miasto ppszukuje firmy, która zajmie się budową toru rolkowo-wrotkowego przy Szkole Podstawowej nr 23 w Rzeszowie.

Rzeszów

Blisko 16 mln zł na projekty w ramach RBO na 2026 rok. Jest nowy harmonogram

RZESZÓW. 15,7 mln zł zostanie przeznaczone na realizację pomysłów mieszkańców w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2026 rok. Podobnie, jak w poprzedniej edycji, pieniądze na inwestycje otrzyma każde z rzeszowskich osiedli.

Rzeszów

Biała Sobota w USK w Rzeszowie. Ruszają zapisy

RZESZÓW. W czwartek (27.02) rozpocznie się telefoniczna rejestracja na bezpłatne badania dla kobiet i mężczyzn w ramach Białej Soboty, która odbędzie się 1 marca 2025 r. w Podkarpackim Centrum Onkologii w Uniwersyteckim...

Rzeszów

Rozpoczęło się betonowanie estakady na Wisłokostradzie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zgodnie z komunikatem Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie, dziś (26.02) od godzin porannych, wykonawca rozpoczął betonowanie prawej jezdni estakady na budowie Wisłokostrady. Prace te mają trwać około 60 godzin.

Reklama