Rzeszów - Czwartek, 18.09.2025
Reklama

Pędził 155 km/h w miejscu gdzie obowiązywało 70 km/h. Miał zakaz prowadzenia

Dodano: 17.04.2020 r.

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 22-latka, których przekroczył dozwoloną prędkość o 85 km/h. Jak się okazało, mężczyzna miał jeszcze kilka innych wykroczeń na sumieniu.

Wczoraj policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem passatem. 22-latek w Kraczkowskiej pędził z prędkością 155 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h. Okazało się, że mężczyzna zanim wsiadł za kierownicę, spożywał alkohol. Miał 0,4 promila alkoholu organizmie. Dodatkowo 22-latek już wcześniej stracił prawo jazdy w związku z kolizją spowodowaną pod wpływem alkoholu. Objęty był również zakazem prowadzenia pojazdów wydanym przez Sąd Rejonowy w Łańcucie.

Mężczyzna odpowie karnie za niestosowanie się do zakazu sadowego. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za popełnione wykroczenia tj. przekroczenie prędkości oraz kierowanie samochodem w stanie po użyciu alkoholu. Jednocześnie w związku z naruszeniem ograniczeń wprowadzonych w związku z panującą epidemią policjanci poinformują o zdarzeniu sanepid.

 
Źródło: KWP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Połączenie ul. Kopisto z ul. Wierzbową zależne od decyzji Wód Polskich?

RZESZÓW. Brak akceptacji wniosku przez Wody Polskie znacznie utrudni sprawę z otwarciem przetargu.

Rzeszów

Kolejne ostrzeżenie związane z burzami z gradem

RZESZÓW, PODKARPACIE. Ostrzeżenie dotyczy burz z gradem oraz podwyższonego stanu wód.

Rzeszów

Ruszyły zapisy do Klubu Kibica Asseco Resovii

RZESZÓW. SSPS Resovia świętuje w tym sezonie 15-lecie swojej działalności.

Rzeszów

Ze stawu w Niechobrzu wyłowiono ciało mężczyzny. To poszukiwany 35-latek

RZESZÓW. 35-latek przebywał nad stawem razem z kolegą, z którym wcześniej pił alkohol.

Rzeszów

Ratusz wciąż walczy o ceny prądu z PGE Obrót. Sprawa dotyczy spółek komunalnych

RZESZÓW. Premier Mateusz Morawiecki o ustosunkowanie się do zarzutów Ratusza poprosił Ministra Energii.

Rzeszów

Burze z gradem w Rzeszowie. Jest ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia

RZESZÓW, PODKARPACIE. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h.

Reklama