Rzeszów - Sobota, 18.05.2024
Reklama

Pięć firm zainteresowanych poszerzeniem ścieżki pieszo-rowerowej nad Wisłokiem

Dodano: 01.03.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Znamy oferty wykonawców, którzy chcą podjąć się wykonaniu poszerzenia ciągu pieszo-rowerowego nad zalewem rzeki Wisłok - od Lisiej Góry do ul. Jarowej. Dwie z pięciu ofert mieszczą się w progu finansowym miasta.

Przypomnijmy: inwestycja obejmuje prace związane z poszerzeniem ciągu pieszo – rowerowego, lokalizacją miejsc pod montaż ławek i koszy na śmieci oraz modernizacją istniejących przepustów pod ciągiem. Chodzi o odcinek od Lisiej Góry do ul. Jarowej. Przewidywany zakres inwestycji obejmuje m.in.:
  • poszerzenie istniejącego ciągu pieszo-rowerowego na odcinku długości 1695m o szerokości 3,0m,
  • modernizacja nawierzchni istniejącego ciągu pieszo rowerowego na odcinku długości 1215 – szerokości 3,0m,
  • wykonanie miejsc z kostki betonowej do montażu ławek i koszy na śmieci,
  • oczyszczenie, odmulenie i modernizacja istniejących przepustów.

25 lutego miasto poznało oferty pięciu firm zainteresowanych wykonaniem inwestycji. Miasto na inwestycje planuje przeznaczyć 2,2 mln zł, toteż jedynie dwie oferty spełniają te wymagania, mowa o ofercie Miejskiego Przedsiębiorstwa Dróg i Mostów w Rzeszowie (oferta: 2,1 mln zł) oraz firmy Strabag (oferta: 2,1 mln zł).

Najdroższą wycenę inwestycji przeprowadziła firma Matbud z Boguchwały, która za wykonanie poszerzenia zaproponowało kwotę 2,5 mln zł. teraz Ratusz musi zdecydować, którą ofertę wybrać. Inwestycja, zgodnie z dokumentacją projektową, powinna zostać zakończona do 30 września 2019 roku. 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

BĘDZIE BEZPIECZNIEJ

Doświetlą przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu na osiedlu Słocina

RZESZÓW. Doświetlenie 3 przejść dla pieszych na skrzyżowaniu w rejonie Szkoły Podstawowej nr 5 na rzeszowskim osiedlu Słocina, to jeden z 9 projektów z województwa podkarpackiego, które będą dofinansowane z rządowego programu.

Rzeszów

Poranne wypadki na ul. Witolda w Rzeszowie. Dwie osoby w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano, na ul. Witolda doszło do dwóch wypadków. Dwie osoby trafiły do szpitala. Jak informuje rzeszowska policja, w obydwu przypadkach przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przez kierujących samochodami.

Rzeszów

Zmarł Stanisław Sienko, były zastępca Prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. W wieku 63 lat odszedł Stanisław Sienko, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, wieloletni wiceprezydent Rzeszowa.

NAJWIĘKSZA INWESTYCJIA DROGOWA W RZESZOWIE

Na jakim etapie jest budowa Wisłokostrady? [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Postępują prace przy budowie Wisłokostrady. Roboty prowadzone są równolegle w kilku miejscach. Ta strategiczna dla układu drogowego miasta inwestycja ma być gotowa wiosną 2026 roku.

GRA PORUSZAJĄCA ZAGADNIENIE HANDLU LUDŹMI

Do Rzeszowa przyjedzie Escapetruck

RZESZÓW. Już wkrótce do Rzeszowa po raz pierwszy przyjedzie tzw. Escapetruck. Jest to nietypowy projekt, który ma na celu podniesienie świadomości na temat zagadnienia handlu ludźmi. Specjalna, czarna ciężarówka zaparkuje w rejonie...

Rzeszów

Awaria kanalizacji deszczowej na ul. Szopena. Utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Wczoraj na ul. Szopena w Rzeszowie wykryto rozszczelnienie w kanale głównym kanalizacji deszczowej o średnicy 400 mm. Pracownicy MPWiK rozpoczęli naprawę uszkodzonej rury. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Rzeszów

Dwie kobiety oszukane metodą „na wypadek”. Mieszkanka Rzeszowa straciła 64 tys. zł

RZESZÓW. Mimo tego, że przestępcy używają znanych już metod wyłudzenia pieniędzy, szczególnie od osób starszych, nadal zdarzają się przy przypadki, w których zmanipulowani seniorzy przekazują przestępcom swoje oszczędności, będąc przekonanym, że w...

Sportowe emocje na basenie przy ul. Matuszczaka

Ok. 300 zawodników weźmie udział w Mistrzostwach Europy Juniorów w Rzeszowie

RZESZÓW. Około 300 zawodników z 25 krajów weźmie udział w Mistrzostwa Europy Juniorów w skokach do wody, które odbędą się od 8 do 14 lipca 2024 r. na basenie przy ul. Matuszczaka...

Reklama