Rzeszów - Poniedziałek, 01.09.2025
Reklama

Pierwszy krok w kierunku połączenia ul. Wyspiańskiego z Hoffmanowej

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto szuka firmy, która opracuje dokumentację projektową połączenia ulic Wyspiańskiego i Hoffmanowej, w tym budowy wiaduktu nad torami. Wykonawca może zostać wybrany jeszcze w tym roku.

- Jest to bardzo ważna dla miasta inwestycja. Dzięki budowie wiaduktu nad torami i połączeniu ulic Wyspiańskiego i Hoffmanowej mieszkańcy będą mogli korzystać z kolejnego bezkolizyjnego połączenia wschodniej i zachodniej części Rzeszowa. Jest to istotne także w kontekście Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej i zwiększonego ruchu kolejowego – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 

Przetarg, który już ogłoszono, ma być rozstrzygnięty pod koniec tego roku. Zwycięska firma będzie miała 20 miesięcy na przygotowanie dokumentacji.

Zadaniem projektanta będzie opracowanie dokumentacji budowy wiaduktu nad torami kolejowymi, łączącego ul. Wyspiańskiego z ul. Hoffmanową, wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej ZRID. Zakres opracowania obejmie budowę, przebudowę, rozbudowę dróg publicznych wraz z budową wiaduktu nad torami kolejowymi. Łączna długość dróg objętych projektowaniem wraz z wiaduktem to ok. 1,5 km.
Reklama
Projektowana droga ma być dwujezdniowa, z chodnikami i ścieżkami rowerowymi. Zaprojektowane mają zostać m.in. także: jednopoziomowe skrzyżowania z drogami przecinającymi (w tym m. in. z ul. Bohaterów, ul. Kossaków, ul. Wita Stwosza, ul. W. Łokietka, ul. Hoffmanowej, ul. Pułaskiego), drogi dojazdowe dla zapewnienia komunikacji lokalnej, ekrany akustyczne, kanalizacja deszczowa, oświetlenie drogowe, budowa i przebudowa zatok autobusowych.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Bratkowicach. Nie żyje 40-letni mężczyzna

RZESZOW. Trwa wyjaśnianie przyczyn tragicznego wypadku, do którego doszło w Bratkowicach. 40-letni motocyklista zderzył się z samochodem osobowym. Mężczyzna zginął na miejscu.

Rzeszów

Od 1 września zmiana rozkładu jazdy kilku linii MPK

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował o zmianach rozkładu jazdy linii: 6, 9, 14, 44, 58 i 60, które nastąpią od 1 września 2025 r.

Rzeszów

20 autobusów wodorowych trafi do Rzeszowa. Podpisano umowę

RZESZÓW. W czwartek w ratuszu podpisano umowę na zakup 20 zeroemisyjnych autobusów wodorowych, które wzbogacą rzeszowską komunikację miejską. Pojazdy zostaną dostarczone w połowie 2026 roku.

Rzeszów

Wypadek w Głogowie Małopolskim. Zderzyły się 4 pojazdy, 3 osoby w szpitalu [ZDJĘCIA]

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. W Głogowie Małopolskim doszło do zderzenia się czterech pojazdów, w tym ciężarówki i samochodu dostawczego. W wypadku ranne zostały trzy osoby. Służby pracowały na miejscu zdarzenia do późnych godzin nocnych.

Rzeszów

W weekend utrudnienia na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej z ul. Krzyżanowskiego. Będzie objazd

RZESZÓW. Od piątku do soboty całkowicie zamknięty będzie fragment ulicy Krzyżanowskiego w rejonie skrzyżowania z al. Armii Krajowej. Wyznaczony zostanie objazd.

Rzeszów

Bezpłatne przejazdy rzeszowskimi autobusami – ważne udogodnienie

RZESZÓW. Za pomocą Rzeszowskiej Karty Mieszkańca w aplikacji Rzeszów To MY 2.0 można aktywować bezpłatne przejazdy dla uczniów. Wystarczy wybrać nowy pakiet "Bezpłatne Przejazdy dla Ucznia" i wykonać kilka akcji, które wyświetlą...

Rzeszów

Zakończył się kolejny etap przebudowy ul. Matysowskiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Przy ul. Matysowskiej wybudowano ok. 300 metrów chodnika, kanalizację deszczową oraz oświetlenie. Droga została poszerzona do 7 m.

Rzeszów

Rozbudowa stadionu Grunwald Budziwój na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy rozbudowie stadionu KS Grunwald Budziwój w Rzeszowie zbliżają się do końca. Gotowy jest już budynek klubowy. Trwają jeszcze roboty dodatkowe związane z infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu.

Reklama