Rzeszów - Poniedziałek, 30.03.2026
Reklama

Pierwszy samolot z Wenecji wylądował w Jasionce. Rusza nowe połączenie

Dodano: 13.06.2022 r.

fot. materiały prasowe Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka
fot. materiały prasowe Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka
RZESZÓW. LOT uruchomił wakacyjne połączenie do Wenecji. Czy nowy kierunek będzie hitem tegorocznych wakacji?
 
W niedzielę, 12 czerwca na lotnisku w Jasionce został przywitany uroczystym salutem wodnym pierwszy samolot z Wenecji. W ten efektowny sposób zainaugurowano nowe loty, które do 18 września będą realizowane przez PLL LOT.
 
Loty z Rzeszowa do Wenecji realizowane są raz w tygodniu, w niedziele. Trasę obsługują samoloty Bombardier Q400, który może pomieścić 78 pasażerów. Podróż z Jasionki na lotnisko im. Marco Polo trwa około dwóch godzin; samoloty wylatują z Rzeszowa o 6.55, dolatują o 8.50. Z kolei start z włoskiego lotniska planowany jest o godz. 9.25, zaś przylot do stolicy Podkarpacia o 11.25.
 
Prezes lotniska, Adam Hamryszczak prognozuje, że ten kierunek może być hitem tegorocznych wakacji dla turystów z całego Podkarpacia.
 
Reklama
– Wenecja jest jak magnes. To perła Adriatyku, tak się o niej mówi. I są tam miejsca, które trzeba po prostu zobaczyć, jak Plac i Bazylika Świętego Marka, Pałac Dożów, Mosty Westchnień i Rialto, Canal Grande – opowiada. – Będąc w Wenecji warto również zobaczyć wyspę Lido i jej piaszczyste plaże, gdzie wypoczywają zarówno turyści, jak i wenecjanie, tam też odbywa się słynny festiwal filmowy – dodaje Adam Hamryszczak. Przy okazji inauguracji lotów na włoskim lotnisku promowano w niedzielę województwo podkarpackie.
 
Wenecja to pierwszy z trzech nowych kierunków na tegoroczne wakacje. Już w piątek zostaną zainaugurowane loty do Olsztyna, zaś 5 lipca do chorwackiej Rijeki. W sumie w sezonie letnim podrzeszowski port obsługiwał będzie ponad 80 rotacji tygodniowo – 23 kierunki w 12 krajach.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Festiwal zespołów polonijnych powraca do Rzeszowa. Podpisano porozumienie

RZESZÓW. Po czteroletniej przerwie wraca do Rzeszowa Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. XIX edycja festiwalu odbędzie się w dniach 12-18 lipca. 

Rzeszów

Dni Otwarte Funduszy Europejskich. 12 maja "kołem" pojedziemy bezpłatnie

RZESZÓW. W piątek, 12 maja z okazji X edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, autobusy rzeszowskiej komunikacji miejskiej na liniach 0A i 0B będą kursowały bezpłatnie. Tego dnia możliwe również będzie zwiedzanie Dworca...

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów na ul. Witolda. Jedna osoba w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano, przed godz. 6:30 na ul. Witolda w Rzeszowie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba z obrażeniami trafiła do szpitala.

Rzeszów

Europejska Gra Miejska w Rzeszowie. Do wygrania wycieczka do Brukseli

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 maja.

Rzeszów

Kolejny rekordowy miesiąc w Jasionce. Ponad 257 tys. pasażerów od początku roku

RZESZÓW/JASIONKA. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka w kwietniu odnotował kolejny rekord. Z usług lotniska skorzystało prawie 72 tysiące pasażerów.

Rzeszów

W piątek utrudnienia w ruchu w Rzeszowie. Ulicami miasta przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci apelują o ostrożność i wyrozumiałość.

Rzeszów

Granty na miniogród z ławeczką przed blokiem. Prezydent Rzeszowa zachęca do udziału w programie Fundacji BOŚ

RZESZÓW. Kilka tysięcy złotych na stworzenie zielonej przestrzeni z ławeczką mogą otrzymać grupy sąsiadów z Rzeszowa.

Reklama