Rzeszów - Niedziela, 22.03.2026
Reklama

Pijani jechali do szpitala odebrać krewnego. Kierowca miał 3 promile

Dodano: 19.06.2024 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. 36-letni kierowca i jego 59-letnia pasażerka, będąc pod wpływem alkoholu, wybrali się do szpitala odebrać swojego krewnego. Zamiast do placówki medycznej, trafili do izby wytrzeźwień. Dodatkowo okazało się, że 36-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

W poniedziałek wieczorem w Zaczerniu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej citroena. Okazało się, że 36-letni kierowca pojazdu jest pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało ponad 3 promile. Samochodem podróżowała jeszcze 59-letnia pasażerka, która była właścicielką auta. Ona również była nietrzeźwa. Miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna i kobieta jechali do szpitala, skąd mieli odebrać swojego krewnego. Zamiast do placówki, obydwoje trafili izby wytrzeźwień. Citroen został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

36-latek już wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i prowadzenie pojazdu bez uprawnień. Kobieta również usłyszy zarzut popełnienia wykroczenia polegający na udostępnieniu pojazdu osobie nietrzeźwej i nieposiadającej uprawnień do kierowania.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na os. Słocina powstanie rondo. Ma pomóc w rozładowaniu korków

RZESZÓW. O rozpoczęcie inwestycji zabiegali rzeszowscy radni. 

Rzeszów

Parking wielopoziomowy na Podpromiu coraz bliżej

RZESZÓW. Siedem firm jest zainteresowanych stworzeniem projektu wielopoziomowego parkingu przy hali Podpromie w Rzeszowie. 

Rzeszów

Będą rzadziej odbierać śmieci?

RZESZÓW. Na wtorkowej sesji Rady Miasta zapadnie decyzja w sprawie ograniczenia odbioru odpadów od mieszkańców domów jednorodzinnych w Rzeszowie. 

Rzeszów

W Rzeszowie będzie rondo im. Władysława Bartoszewskiego?

RZESZÓW. Dziś XXXIII sesja Rady Miasta. Jednym z tematów będzie nadanie nazwy nowemu rondu na os. Staromieściu.

Rzeszów

W Pro-Familii otwarto Centrum Chorób Piersi

RZESZÓW. W Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia powstało Centrum Chorób Piersi. Miejsce to oferuje kobietom dostęp do szybkiej i kompleksowej diagnostyki oraz m.in. nowoczesnego leczenia chirurgicznego.  

Rzeszów

Nowe inwestycje w "Dworzysku". Powstanie 400 miejsc pracy

RZESZÓW. Na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” powstanie 400  kolejnych nowych miejsc pracy oraz pojawią się kolejne inwestycje o wartości 20 mln euro.

Rzeszów

Derby Rzeszowa z ograniczoną liczbą kibiców. Będzie transmisja w TVP3

RZESZÓW. Mecz odbędzie się w ścisłym rygorze sanitarnym. Na trybunach zasiądzie 356 kibiców. Telewizja Polska przeprowadzi bezpośrednią transmisję z meczu.

Rzeszów

W czerwcu obwoźna zbiórka odpadów w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W drugiej połowie czerwca na terenie miasta zorganizowanych zostanie kilka obwoźnych zbiórek odpadów niebezpiecznych.

Reklama