Rzeszów - Środa, 14.05.2025
Reklama

Pijani kierowcy na ulicach Rzeszowa. Rekordzista miał ponad 3,7 promila

Dodano: /

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Czterech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko po spożyciu alkoholu, zostało zatrzymanych przez rzeszowskich policjantów. Rekordzista wydmuchał ponad 3,7 promila. Funkcjonariusze przypominają: „Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoką grzywnę. W niektórych przypadkach kierujący musi się też liczyć z konfiskatą auta.”

W środę po godz. 21.30, policjanci rzeszowskiej drogówki interweniowali na ul. Łąkowej w Rzeszowie, gdzie kierujący skodą ostawią wjechał do rowu. Okazało się, że 41-letni mieszkaniec pow. rzeszowskiego, był pijany, miał ponad 3 promile alkoholu. 41-latek spędził noc w izbie wytrzeźwień a jego samochód trafił na policyjny parking.

Dzień później na ul. Armii Krajowej doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Jak ustalili policjanci, 19-latek z Rzeszowa, jadąc citroenem c3, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w krawężnik, uszkadzając przy tym oponę. Przypadkowy świadek zdarzenia chciał udszieli pomocy 19-latkowi, jednak kiedy podszedł do poszkodowanego, wyczuł od niego alkohol. Świadek wyciągną kluczyki, a o wszystkim powiadomił służby. Okazało się, że 19-latek miał prawie promil alkoholu.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany wczoraj po godz. 15:00 na ul. Sikorskiego. Był nim 33-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który zdecydował się na kierowanie citroenem mając w organizmie ponad promil alkoholu.

Reklama

Niechlubnym rekordzistą okazał się 29-letni mieszkaniec Rzeszowa. Dyżurny miejskiej komendy otrzymał informację, z której wynikało, że pod jeden ze sklepów monopolowych podjechał samochód marki bmw. Kierowca, który z niego wysiadł miał problemy z utrzymaniem równowagi. Ochrona sklepu, podejrzewając, że mężczyzna może być pijany, wezwała na miejsce policjantów. Mundurowi przebadali 29-latka alkomatem. Okazało się, że kierował bmw mając 3,78 promila alkoholu.

Wszystkim kierowcom zatrzymano prawo jazdy. Decyzje w sprawie ich losu podejmie sąd.



Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jedna z rzeszowskich szkół podpisała umowę z Elektrociepłownią PGE przy ul. Ciepłowniczej

RZESZÓW. ZSEo jako jedyna szkoła w Rzeszowie kształci w zawodzie technik energetyk oraz technik systemów i urządzeń energetyki odnawialnej.

Rzeszów

Żywa legenda Asseco Resovii Rzeszów kończy karierę

RZESZÓW. Łukasz Perłowski, żywa legenda zespołu Asseco Resovii Rzeszów zakończył sportową karierę.

Rzeszów

Na moście Narutowicza będzie kładka kompozytowa dla rowerzystów

RZESZÓW. Marek Ustrobiński: „Budowa ścieżek rowerowych jest naszym priorytetem”.

Rzeszów

38 uwag RDOŚ do budowy obwodnicy południowej miasta

RZESZÓW. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie tłumaczy, że uwagi są powodowanego wymogami formalno-prawnymi.

Rzeszów

Jedna firma zainteresowana przetargiem na Rzeszowski Rower Miejski. Blinkee.city jednak powróci?

RZESZÓW. Pojazdy mają pojawić się w Rzeszowie już od 1 maja. Nowością będą hulajnogi.

Rzeszów

Dziecko samowolnie opuściło budynek przedszkola w Rzeszowie. Jest akt oskarżenia dla opiekunów

RZESZÓW. Akt oskarżenia skierowano przeciwko dyrektorce i asystentce nauczyciela w przedszkolu.

Rzeszów

Klub Kukiz15 w Rzeszowie o likwidacji OFE. Projekt uchwały złożona już w Sejmie

RZESZÓW. Projekt uchwały mówi o przekazaniu środków pozostałych w OFE na indywidualne konta.

Reklama