Rzeszów - Środa, 18.06.2025
Reklama

Pijany 17-latek, bez prawa jazdy, pędził 127 km/h przez ul. Witosa. Wiózł pijanego ojca

Dodano:

fot. Archiwum Podkarpackiej Policji
fot. Archiwum Podkarpackiej Policji
RZESZÓW. Zatrzymaniem przez policję zakończyła się brawurowa jazda 17-latka, który wczoraj w nocy jechał z prędkością 127 km/h przez ul. Witosa. Jak się okazało, młody kierowa nie posiadał prawa jazdy i był pijany. Pasażerem był jego ojciec – również pijany.

Wczoraj , po godz. 1:00 w nocy, policjanci ruchu drogowego otrzymali informację o kradzieży paliwa na stacji w Stobiernej. Kierowca białego nissana zatankował paliwo i nie płacąc za nie odjechał.  Chwilę później, samochód został zauważony przez policyjny patrol na ul. Piłsudskiego. Kierowca gwałtownie ruszył, kiedy na sygnalizatorze zapaliło się zielone światło, dlatego policjanci pojechali za samochodem.

Na ulicy Witosa kierujący nissanem zaczął przyspieszać. Pomiar prędkość wskazywał, że auto rozpędziło się do 127 km/h, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 70 km/h. Kiedy funkcjonariusze chcieli zatrzymać pojazd, kierujący zignorował wydawane przez nich sygnały świetlne i dźwiękowe i zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli pościg i zatrzymali go na ul. Powstańców Warszawy.
Reklama
Jak się okazało, za kierownicą nissana siedział 17-latek, mieszkaniec powiatu łańcuckiego. Chłopak nie miał prawa jazdy, a badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 1,6 promila alkoholu. Pasażerem samochodu był 40-letni mężczyzna, ojciec kierowcy, który również był pijany. Miał 2,6 promila.

Policjanci odholowali samochód na parking strzeżony. 40-latek trafił do izby wytrzeźwień, natomiast 17-latek został przekazany matce.

Trwa wyjaśnianie szczegółowych okoliczności zdarzenia. 17-latkowi grozi odpowiedzialność za kierowanie w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli. Sprawa kradzieży paliwa będzie rozpatrywana w oddzielnym postępowaniu.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

#RzeszowToMy - miasto uruchomiło specjalną aplikację dla mieszkańców

RZESZÓW. Aplikacja ma poprawić kontakt mieszkańców z urzędnikami i włączyć ich do zarządzania miastem.

Rzeszów

Na osiedlu Miłocin powstaje nowa droga

RZESZÓW. Trwa budowa ul. Parkowej na osiedlu Miłocin. Dobiegają końca roboty związane z budową kanalizacji deszczowej, trwają prace m.in. przy przygotowaniu konstrukcji drogi. Koszt tego zadania to ponad 5,2 mln zł.

Rzeszów

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2023. Głosowanie rozpoczęte

RZESZÓW. 5 września rozpoczęło się głosowanie na zadania zgłoszone do realizacji w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. Do głosowania dopuszczonych zostało 107 projektów.

Rzeszów

Otwarto nową szkołę i przedszkole w Rzeszowie

RZESZÓW. Dziś odbyło się uroczyste otwarcie najnowocześniejszej szkoły w Rzeszowie. Powstała przy ulicy Kwiatkowskiego i będzie kształcić uczniów przedszkola oraz podstawówki.

Rzeszów

Już wkrótce na Podkarpacie trafi maszyna do drążenia tunelu na S19

RZESZÓW. Rozpoczyna się wielka operacja logistyczna związana z budową 10-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica.

Rzeszów

W piątek zawieszona część kursów autobusów MPK

RZESZÓW. W związku z uroczystościami pogrzebowymi śp. Prezydenta Tadeusza Ferenca , Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował o zawieszeniu w piątek, 2 września części kursów.

Rzeszów

Pogrzeb Tadeusza Ferenca. Utrudnienia w ruchu, telebimy i specjalne autobusy dla mieszkańców

RZESZÓW. Uroczystości pogrzebowe Tadeusza Ferenca odbędą się w najbliższy piątek, 2 września 2022 r.

Reklama