Rzeszów - Poniedziałek, 09.06.2025
Reklama

Pijany 17-latek, bez prawa jazdy, pędził 127 km/h przez ul. Witosa. Wiózł pijanego ojca

Dodano:

fot. Archiwum Podkarpackiej Policji
fot. Archiwum Podkarpackiej Policji
RZESZÓW. Zatrzymaniem przez policję zakończyła się brawurowa jazda 17-latka, który wczoraj w nocy jechał z prędkością 127 km/h przez ul. Witosa. Jak się okazało, młody kierowa nie posiadał prawa jazdy i był pijany. Pasażerem był jego ojciec – również pijany.

Wczoraj , po godz. 1:00 w nocy, policjanci ruchu drogowego otrzymali informację o kradzieży paliwa na stacji w Stobiernej. Kierowca białego nissana zatankował paliwo i nie płacąc za nie odjechał.  Chwilę później, samochód został zauważony przez policyjny patrol na ul. Piłsudskiego. Kierowca gwałtownie ruszył, kiedy na sygnalizatorze zapaliło się zielone światło, dlatego policjanci pojechali za samochodem.

Na ulicy Witosa kierujący nissanem zaczął przyspieszać. Pomiar prędkość wskazywał, że auto rozpędziło się do 127 km/h, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 70 km/h. Kiedy funkcjonariusze chcieli zatrzymać pojazd, kierujący zignorował wydawane przez nich sygnały świetlne i dźwiękowe i zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli pościg i zatrzymali go na ul. Powstańców Warszawy.
Reklama
Jak się okazało, za kierownicą nissana siedział 17-latek, mieszkaniec powiatu łańcuckiego. Chłopak nie miał prawa jazdy, a badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 1,6 promila alkoholu. Pasażerem samochodu był 40-letni mężczyzna, ojciec kierowcy, który również był pijany. Miał 2,6 promila.

Policjanci odholowali samochód na parking strzeżony. 40-latek trafił do izby wytrzeźwień, natomiast 17-latek został przekazany matce.

Trwa wyjaśnianie szczegółowych okoliczności zdarzenia. 17-latkowi grozi odpowiedzialność za kierowanie w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli. Sprawa kradzieży paliwa będzie rozpatrywana w oddzielnym postępowaniu.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jesienna edycja Wampiriady w Rzeszowie. Studenci zachęcają do oddawania krwi

RZESZÓW. 25 października na terenie Kampusu UR odbędzie się kolejna rzeszowska edycja Wampiriady, akcji promującej krwiodawstwo.

Rzeszów

Nowa fabryka w Parku Naukowo-Technologicznym "Rzeszów-Dworzysko"

RZESZÓW. W ub. piątek na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” oficjalnie otwarto nowy zakład produkcyjny Phoenix Contact E-Mobility. To szansa na nowe zatrudnienia.

Rzeszów

Na os. Nowe Miasto powstanie nowy dom kultury?

RZESZÓW. W ostatnim czasie pojawił się temat budowy nowego domu kultury na osiedlu Nowe Miasto. Kwestię podjął w swojej interpelacji Przewodniczący Klubu Radnych PiS, Marcin Fijołek.

Rzeszów

Trwają prace przeciwpowodziowe na Strugu w Rzeszowie

RZESZÓW. Ruszyły prace związane z zabezpieczeniem i regulacją rzeki Strug. 

Rzeszów

Jesienne porządki nad Wisłokiem. Pół tony śmieci w kilka godzin

RZESZÓW. Pół tony śmieci zniknęło z brzegów Wisłoka w centrum Rzeszowa i to zaledwie w kilka godzin. To efekt działań prowadzonych w ramach akcji #WodyToNieŚmietnik, która odbyła się 7 października.

Rzeszów

Wzmożone kontrole Policji w sklepach, urzędach i autobusach MPK

RZESZÓW. Funkcjonariusze będą sprawdzali, czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących obostrzeń.

Rzeszów

MZBM wymienił już ponad 1100 pieców węglowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Około 50 ton niebezpiecznych pyłów i prawie 4500 ton dwutlenku węgla mniej w rzeszowskim powietrzu.

Rzeszów

Miasto zachęca do udziału w loterii meldunkowej. Do wygrania cenne nagrody

RZESZÓW. Ruszyła loteria meldunkowa „Rzeszów to My”. W puli nagród o łącznej wartości ponad 105 tys. zł są m.in. laptopy i hulajnogi elektryczne. Nagroda główna to samochód marki Hyundai i20.

Reklama