Rzeszów - Poniedziałek, 23.02.2026
Reklama

Pijany kierowca przewrócił ciężarówkę i uciekł z miejsca zdarzenia

Dodano: 19.05.2022 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. 35-letni kierowca ciężarówki, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego auto przewróciło się na bok. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. Po zatrzymaniu, okazało się że był pijany.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 12.15 w miejscowości Nowy Kamień w powiecie rzeszowskim. Policjanci ustalili, że kierowca ciężarowego mana, stracił panowanie nad pojazdem doprowadzając do jego wywrócenia na bok. Świadkowie zdarzenia relacjonowali, że kierowca wydostał się z kabiny i uciekł w kierunku pobliskich łąk.

Kilkadziesiąt minut później policjantom udało się zatrzymać mężczyznę. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego. Został rozpoznany przez świadków.

Okazało się, że był pijany. Badanie wykazało u niego blisko 3 promile. Mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i dowód rejestracyjny.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W piątek na rzeszowskim Rynku stanie kurtyna wodna

RZESZÓW. W związku ze zbliżającymi się upałami, na rzeszowskim Rynku, jak co roku, stanie kurtyna wodna. Wg prognoz IMGW w weekend termometry wskażą ponad 30 stopni.

Rzeszów

W niedzielę w Rzeszowie Marsz dla Życia i Rodziny. Którymi ulicami przejdzie?

RZESZÓW.  W najbliższą niedzielę, 20 czerwca, ulicami Rzeszowa przejdą uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny. Na trasie marszu, mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruc

Rzeszów

We wrześniu pierwsze Targi Seniora w Rzeszowie. Trwają zgłoszenia firm

RZESZÓW. W dniach 24-25 września 2021 r. w rzeszowskiej Hali Podpromie odbędą pierwsze Targi Seniora. Będzie to jedna z głównych atrakcji Senioraliów Rzeszowskich.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie na DK97 w Rzeszowie

RZESZÓW. Kierowca Saaba potrącił pracownika firmy prowadzącej prace przy drodze. 

Rzeszów

W niedzielę 14. PKO Półmaraton Rzeszowski oraz 6. PKO Sztafeta Półmaratońska

RZESZÓW. Rzeszów wraca do biegania. W najbliższą niedzielę odbędzie się 14.PKO Półmaraton Rzeszowski oraz 6.PKO Sztafeta Półmaratońska.

Rzeszów

Budowa ul. Spacerowej. Ogłoszono przetarg na dokumentację projektową

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która wykona dokumentację projektową na budowę ul. Spacerowej. Wykonawca będzie również musiał uzyskać zgodę na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Oferty przyjmowane będą do 23 czerwca.

Rzeszów

Empik powraca do rzeszowskiej Plazy

RZESZÓW. Empik powraca do grona najemców CH Plaza Rzeszów. Nowy salon o powierzchni blisko 250 mkw zlokalizowany będzie na parterze. Otwarcie we wrześniu.

Rzeszów

W środę utrudnienia w ruchu na al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie

RZESZÓW. W związku z pracami przy budowie kładki rowerowej w środę (16 czerwca) na al. Powstańców Warszawy, przy moście Karpackim (zapora) będą utrudnienia w ruchu.

Reklama