Rzeszów - Poniedziałek, 17.08.2026
Reklama

Pijany na hulajnodze, ranne dzieci, potrącona rowerzystka. Bilans weekendu: 5 wypadków i 8 rannych

Dodano: 17.08.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Policja podsumowała miniony weekend na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Odnotowano pięć wypadków, w których obrażeń doznało osiem osób. Wśród uczestników zdarzeń był m.in. nietrzeźwy 44-latek na hulajnodze elektrycznej, który miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Najwięcej poszkodowanych przyniosło niedzielne zdarzenie w Malawie. Przed godz. 16:00, 43-letnia kierująca Volvo, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa 20-letniemu kierowcy Mercedesa. Do szpitala trafili obaj kierujący, a na obserwację przewieziono także dwoje dzieci podróżujących Volvo.

Dzień wcześniej, w sobotę po godz. 19:00 policjanci pracowali na miejscu wypadku w Jasionce. Według wstępnych ustaleń 35-letnia motocyklistka jadąca Yamahą, zmieniając pas ruchu, nie ustąpiła pierwszeństwa 64-letniej kierującej Peugeotem. W wyniku zderzenia motocyklistka z obrażeniami trafiła do szpitala. Obie kobiety były trzeźwe.

Osobną grupę zdarzeń stanowiły wypadki z udziałem jednośladów i hulajnóg. Jeszcze w sobotę, tuż przed północą, na ul. Naruszewicza w Rzeszowie 44-letni mężczyzna z niewyjaśnionych przyczyn przewrócił się na hulajnodze elektrycznej i doznał obrażeń. Badanie wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu.

Do dwóch zdarzeń z udziałem rowerzystów doszło już w piątek. Po godz. 19:00 na ciągu pieszo-rowerowym w rejonie rzeszowskich Bulwarów 14-letni rowerzysta, prawdopodobnie skręcając w lewo, zderzył się z jadącą z naprzeciwka 27-letnią rowerzystką; kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala. Kilkanaście minut później w Woli Rafałowskiej 16-latek jadący rowerem w kierunku Chmielnika stracił panowanie nad jednośladem i przewrócił się na jezdnię, również trafiając do szpitala. Wszyscy rowerzyści byli trzeźwi.

Policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności wszystkich pięciu zdarzeń. Mundurowi apelują do uczestników ruchu o ostrożność, przestrzeganie przepisów oraz dostosowanie prędkości i sposobu jazdy do panujących warunków.

Reklama

Czytaj również

Zderzenie autobusu MPK z samochodem na al. Powstańców Warszawy. 1 osoba w szpitalu

RZESZÓW. Do zderzenia autobusu komunikacji miejskiej z samochodem osobowym doszło dziś przed południem na al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie....

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trwają poszukiwania 15-latki z Rzeszowa

RZESZÓW. Nastolatka w poniedziałek, 21 stycznia 2019 roku, około godziny 19:30 wyszła z miejsca zamieszkania.

Rzeszów

Ul. Staroniwska będzie poszerzona

RZESZÓW. Ulica Staroniwska będzie wyremontowana w całości.

Rzeszów

Ile zapłacą klienci targowiska przy ul. Dworaka za korzystanie z miejsc parkingowych?

RZESZÓW. Projekt uchwały dotyczy nowo powstałych miejsc przy placu targowym.

Rzeszów

Radni PiS wnioskują o rozbudowę sześciu skrzyżowań

RZESZÓW. "To krok w kierunku usprawnienia organizacji ruchu w mieście”.

Rzeszów

Nowy radiowóz dla policjantów z Trzebowniska

TRZEBOWNISKO. Radiowozy w codziennej służbie wykorzystywać będą dzielnicowi.

Rzeszów

Będzie prawoskręt z ul. Słowackiego na ul. Szopena

RZESZÓW.  Na budowę prawoskrętu Ratusz planuje przeznaczyć 674 tys. zł.

Rzeszów

23 stycznia bezpłatna komunikacja miejska

RZESZÓW. W związku z wysokim poziomem zanieczyszczenia powietrza w Rzeszowie komunikacja miejska będzie darmowa. 

Rzeszów

Wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza w Rzeszowie

RZESZÓW. Zaleca się ograniczenie spędzania czasu na powietrzu.

Reklama