Rzeszów - Środa, 25.03.2026
Reklama

Piknik Jabłonki. Posadzą 400 ozdobnych jabłonek w Rzeszowie

Dodano: 05.10.2023 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W najbliższy piątek, 6 października w Rzeszowie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie pn. Piknik Jabłonki. W ramach pikniku organizatorzy wspólnie z mieszkańcami posadzą 400 ozdobnych jabłonek, m.in. w Parku Papieskim, gdzie na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji.

Wydarzeni organizuje Fundację State of Poland w ramach inicjatyw Jabłonkujemy.pl oraz Festiwalu Jabłonki Swawole. Organizatorzy Pikniku chcą wspólnie z mieszkańcami posadzić ponad 400 ozdobnych jabłonek w różnych lokalizacjach miasta!
  • ul. Rejtana 30 (plac zabaw), godz. 11:00
  • ul. Grabskiego 44, godz. 11:30
  • ul. Jazowa 51, godz. 12:00
  • ul. Zimowit (plac zabaw), godz. 12:30
  • ul. Krzyżanowskiego 22, godz. 12:30

Od 13:00 do 17:00 w Parku Papieskim odbędzie się wielki piknik. Na jego uczestników czeka wiele atrakcji:
  • Wspólne sadzenie jabłonek
  • Edukacja ekologiczna na temat roli drzew w środowisku miejskim
  • Inspirujące aktywności dla dzieci i rodziców
  • Muzyka w rytmie DJ
  • Pyszności: szarlotka, kompot jabłkowy, kawa i herbata
  • Kreatywne warsztaty (świece dynie, rękodzieło jesienne, cuda wianki)
Celem Pikniku jest promocja ekologicznych wartości, zaangażowanie w ochronę środowiska oraz budowanie świadomości na temat znaczenia drzew w naszym życiu. Wydarzenie przybliża uczestnikom korzyści płynące z istnienia zieleni miejskiej oraz inspiruje do dalszych działań na rzecz ochrony przyrody.
Reklama

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowa pracownia mammograficzna w ZOZ nr 2 w Rzeszowie

RZESZÓW. Pracownia mammograficzna w ZOZ nr 2 została zmodernizowana i wyposażona w nowoczesny mammograf.

Rzeszów

Od soboty otwarte baseny i kąpielisko na Żwirowni

RZESZÓW. Korzystający z obiektów będą musieli stosować się do reżimu sanitarnego.

Rzeszów

Z Wisłoka wyłowiono ciało kobiety

RZESZÓW. W rejonie mostu Mazowieckiego z Wisłoka wyłowiono zwłoki kobiety. Na miejscu pracują policjanci, strażacy oraz prokurator. Wg ustaleń Policji to 65-letnia mieszkanka Rzeszowa.

Rzeszów

Biskup rzeszowski odwołał dyspensę od uczestnictwa w mszach

RZESZÓW. Od najbliższej soboty, 6 czerwca 2020 r. na terytorium diecezji rzeszowskiej przestaje obowiązywać dyspensa od obowiązku uczestnictwa w mszach św. w niedziele i święta.

Rzeszów

Kolizja na skrzyżowaniu ul. Wyspiańskiego i Witosa. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia

RZESZÓW. Sprawca kolizji miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo policjanci znaleźli przy nim marihuanę.

Rzeszów

Będą dodatkowe kursy linii nr "18"

RZESZÓW. ZTM wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy linii nr „18”. Będą dodatkowe kursy.

Rzeszów

Jednoślady Blinkee powracają na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Sezon rowerowy w Rzeszowie oficjalnie otwarty. Firma Blinkee po raz trzeci gości ze swoimi jednośladami elektrycznymi w naszym mieście.

Reklama